Cyclone
Cyclone
Cyclone
 • Emri i vërtetë:
 • Rron Baraku
 • Vendlindja:
 • Prishtinë
 • Jeton në
 • Kosovë
 • Mosha:
 • 33 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 29 Gusht 1990
 • Horoskopi:
 • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Cyclone është këngëtar i njohur. CYCLONE (Rron Baraku) eshte reper dhe producent, themelues i grupit TDS (The Dark Side) dhe antar i OutRivalz Entertainment.

Në vitin 2003, Cyclone (apo Sajki) se bashku me Gent Fatalin krijuan grupin "SNF" (Sajk n'Fatal), duke u bazuar tek emri i reperit CYCLONE (ne anglisht tingllon SAJK) dhe FATAL, nofka e Gentit. Publikuan disa suksese dhe bashkpunime me repera tjere, por në vitin 2007 vendosen qe tu dedikohen karrierave te tyre si soliste.

Më datë 23 Shkurt 2013, Sajk N Fatal publikojnë videoklipin "Shqiptart E Pare N Hane", në bashkëpunim me Lyrical Son.

Më datë 13 Tetor 2013, Sajk N Fatal publikojnë videoklipin "Po Shkoj N'banke". Muzika e këngës u punua nga Mixey, teksti u shkrua nga vetë Sajk N Fatal. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: ANDATOKA ANDATOKA  
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Cyclone »

Komente 0