Më mbaj mend (për 1 muaj)

D-Killa A.K.A Albo Proud

D-killa A.k.a Albo Proud - Malli Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


(refrain) eh shum m'ka marr malli mu kthy apet n'kosov,
eh shum m'ka marr malli mu kthy apet n'shipol,
eh shum m'ka marr malli me nejt hala me shok,
eh shum m'ka marr malli mu kon edhe niher n'shkoll.2 here.

(verse 1) sa her t'qohna n'mengjes gjithmon me ka ni stres,
e shkruj naj tregim e e baj naj verz,kur kthehna n'kosov gjith veten e ves,
se n'gurbet jena met jena ba pik e 5,
ky mergimi na ka tret si me kan larg dyjes',
qe tregimi i vertet kurrgjo s'pata interes,
qe kjo pjesa e padrejt po gjith shqiptar do t'mbes,
mu kujtohet ateher kur rrisha para kales',
nuk harrohet asniher ajo dit kur bana ekces,
mu kujtohet i pari kerr me guma abs,
hajt se me premtime jum lodh e ma nuk pres,
hajt djali jem jo shkojm dimrit jo shkojm veres,
m'ka marr malli me shku n'xhami e me marr edhe niher abdes,
edhe niher mi pa ata shoqni e krejt shokt e klases,
hajt se s'kam ma kasavet e as s'e baj asni vesves,
hajt se un vi apet dhe n'kosov do t'vdes.

(refrain) eh shum m'ka marr malli mu kthy apet n'kosov,
eh shum m'ka marr malli mu kthy apet n'shipol,
eh shum m'ka marr malli me nejt hala me shok,
eh shum m'ka marr malli mu kon edhe niher n'shkoll.2 here.

(verse 2) sen ma shum s'kisha dasht veq mi kthy kohen mbrapa,
kisha dasht edhe niher mi ba ata 5 hapa,
as kontakt e as mesazh me dosta kurr un s'pata,
se kur u nisa n'itali me kallash un raskirata,
se qishtu ke situata e qita na bani yugo armata,
zhak shiraka e arafata dost qishtu e ka mergata,
mu kujtohet hera e fundit n'male t'shales kur skijata,
hala e maj n'men shum fmin i lana peqata,
po per kit sen i rash pishman thell ne zemer veten e vrajta,
mu kujtohen hala ort e shqipes me fjali edhe me trajta,
nashta jom kan pak problem po un fjale gjith e majta.

(refrain) eh shum m'ka marr malli mu kthy apet n'kosov,
eh shum m'ka marr malli mu kthy apet n'shipol,
eh shum m'ka marr malli me nejt hala me shok,
eh shum m'ka marr malli mu kon edhe niher n'shkoll.2 here.Nuk kemi video për këtë këngë.
D-killa A.k.a Albo Proud - Malli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli".
3. Video është e këngës "Malli", por nuk këndohet nga D-killa A.k.a Albo Proud.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga D-Killa A.K.A Albo Proud:


Komente 0