Më mbaj mend (për 1 muaj)

D-Komit
  • Emri i Vërtetë:
  • Petrit Ajeti
  • Vendlindja:
  • Dardani 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Shtator 1990
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
Këndon kryesisht: hip-hop

D-Komit është këngëtar i njohur. D-Komit ka lindur ne Dardani, KOMUNA FERIZAJ. Emri i tij i vërtetë është Petrit Ajeti dhe me muzikë ka filluar të merret që kur ishte fëmijë. "D-Komit" nisi këngën e parë Profesionale me Arton Avdylit (2Ton).

Ne vitin 2011 Me Këngën "PLAY" Ndersa bashkunimet tjera i bëri Me (HIA)Reper frances (ALSS) Reper i njohur n franc me Bashkpunime t njoura siq është Kamelancien, youssoupha, sinik etj. Petrit Ajeti i Njohur me emrin (D-Komit) Një njeri I Talentum Pa Mas si per Tekste gjithashtu edhe Në Instrumentale.

Më datë 17 Gusht 2012, D-Komit publikon videoklipin "Veq Un E Ajo", në bashkëpunim me 2Ton. Videoklipi u prodhua nga Think Creative.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet