Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Lider I Jetes Time

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lider I Jetes Time".
3. Video është e këngës "Lider I Jetes Time", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Lider I Jetes Time  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

21/07/2008

2008-07-21T17:34:52+00:00( pjesa e pare )

u bo shum koh qe eci vetem neper erresirr /
shpresa me jep jete e di shum mir /
ngado qe i kthej syt shikoj te njejten piktur /
pa ngjyra e zbeht e varur mbi mur /

ehh te gjith jane bere si loder pa e kuptuar /
cfar k***n do shikojn kur jane te qorruar /
a thua po degjojn kur jane te shurdhuar /
a thua po ndryshojn kur jane te betuar /

jo nuk ndryshojn se nuk arrijn dot ta kuptojn /
ta analizojn qe arsyen ta kerkojn /
por thjesht e pranojn se keshtu ka thene dikushi /
ehh kush k***n esht dikushi? as me thua? askushi /

jo qe jam koke fort, jo qe jam i zgjuar /
jo qe jam si gdhe, njeri i pa nenshtruar /
por kte jete nuk e jetoj duke u bazuar /
si ke vepruar ti apo ai ca ka shkruar /

REFRENI

ti me quaj cfar te duash, une jam lider i jetes time /
flas verteten, une nuk merrem me hartime /
ehh une bej si di vet e jo cfar thon te tjeret /
nese ti mendon se di gjithshka!!! esht akoma heret /

( pjesa e dyt )

mendoj si mendoj mbase dhe gaboj /
mbase dhe kuptoj me shum sec duhet te kuptoj /
pse une i bie gjat? a mos duhet ti bie shkurt? /
injoranca e ben njeriun te eger e jo te but /

fundin njeriu ja vendos vet vetes /
jeton si zvaranik nese nuk di kuptimin e jetes /
prandaj ne mes te njerzve ka kafsh/plehra /
qe rrojn per munges varri e jane rrota k*** /

e shpresojn nga qielli qe ti mbroj nga fatkeqsia /
neve te rrojm ata te vdesin, kjo per ne esht drejtsia /
sipas ktyre kjo esht jeta, njerzit jane barbar /
fuqia e trurit e barabart me lop qe han bar /

vetem fjal mund te shkruaj, kaq esht mundesia ime /
boten dot nuk e ndryshoj por ndryshoj jeten time /
me pelqen ideja qe jam i vetem ne mendime /
une nuk jam me turmen por jam lider i jetes time.


Ky tekst u dërgua nga  arber
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet