Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

D.M.K. - Shqiptar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Bota Ne Syt E Mi"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00Heyyyyyyy, Heyyyyyyy , Heyyyyyy
Kur kte tingull ta degjoni, menjeher do ta kuptoni, eshte tingull legjendar i popullit tim shqiptar

Tjeterkund , ne fund te botes le te shkoj kurr nuk kam per te harruar, vendin ku kam lindur, ne ate vend ku une kam mesuar, si te flas, si te degjoj, si te mbizoteroj, ne kete bote mizore edhe une te ekzistoj, jam shqiptar dhe gjithmone jam krenar, mithese jam larg , nga shqiperija kurr nuk jam ndar , 9-vjet ne emigrim , 9-vjet ne erresir, 9-vjet me gjuh te huaj sa dhe truri me esht prir,
NUK KA GRADAQELA TE MA HJEKIN MALLIN, SE I HUAJ ESHT I HUAJ, STA KUPTON KURR HALLIN
boll genjyem vetem me endrra hallywoodit, u besuam ktyre dhe rregjizori na e futi, nu ka qef pa te punuar ju te gjith do ta mesoni, ne qoft se nuk me besoni, po te doni, handeni ta provoni, punojm kur do .... e ta ruajm shqiperin, ne vend qe te punojm aty ku e kemi shtepin.

2x
Kur kte tingull ta degjoni, menjeher do ta kuptoni, eshte tingull legjendar i popullit tim shqiptar

kur kte tingull ta digjoni per Shqiprin do te mendoni vitet e himbura nje nga nje do ti kujtoni
larg shum larg te gjithe jemi katandisur sa dhe kafken e kokes te huaj kan per te na u krisur
3000 vjet histori te shkruajtura me gjak ky popul trim e heroik po ritet pak nga pak
Kosoven dhe Shqiprin te bashkuar kjo shqipri e vogel sa shume qenka zmadhuar
frik nga ky bashkim ka serbi edhe greku po te ken mundesin ata na duan te vdekur kjo mundesi ju eshte dhene por ata kane frik se Shqiptari eshte trim ta can zemren me thik
Shqiptari eshte bujar eshte besnik eshte fisnik po e shkele besen o i huaj me mire hik
Shqipria e Shqiptarve kjo eshte toka jone po na ra dikush ne qafe ne ate e bejme pronen tone

2x
Kur kte tingull ta degjoni, menjeher do ta kuptoni, eshte tingull legjendar i popullit tim shqiptar

po po une jam shqiptar
po po une jam shqiptar
po po une jam shqiptar
po po une jam shqiptar
po po une jam shqiptar
po po une jam shqiptar
po po une jam shqiptar
po po une jam shqiptar

2x
Kur kte tingull ta degjoni, menjeher do ta kuptoni, eshte tingull legjendar i popullit tim shqiptar


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet