Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Ashtu Si Je

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ashtu Si Je".
3. Video është e këngës "Ashtu Si Je", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Ashtu Si Je  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10

Komente

Asnjë Koment

13/01/2012

2012-01-13T18:04:09+00:00D.M.K.
...
Po i lidh rimat edhe rripin si me paramanda
Pa patur nevoj per programa e per propaganda
Ashtu si marimanga ngre cark ky perandori
Un jam profesori eliminatori D.M.K. diktatori
Flasin shum per mua me hamendje pa ide
Si me qen apo pa qen apo gojedhen ti te drejt ke
Ti je viktim anonim thjesht nje numer sje askush
As fjalet e tua nese dikush gojen me fjal ty ta mush
Ka edhe me shum arsye se un jam djali ma i keq
Ka disa qe me njohin per engjull e disa qe me njohin per dreq
E dikush supozon edhe mendon se esht i pari
E u mbush skena e muzikes plot me rrota kari
As i fundit as i pari naper vena gjak SHQIPTARI
Dhe nese bota zhduket T.B.A dot EGZISTOJ
Le te flasin inaqoret se askujt nuk i ha kari
Deri sa te ket hip-hop T.B.A do MBRETEROJ
...

Ref:
...
Mir se vjen ne boten time ktu ti dukesh ashtu si je
Ska genjeshtra ska mashtrime por pasqyre perball ti ke
Ktu nuk lejohen njerz me 2 fytyra e maskime
Realiteti osht mesazhi i jetes time
...

...
Degjo ktu o nipce mos ju shit dajes V.I.P
Komplet koce kadar ske qa pret nga ky tip
E bllokuan televizorin imitusat ne gjdo hapa
O Gjerman ti o largove por shiko se qfar le mbrapa
Ja kta barbonat kta personat e maskuar
Njerzit japin pare ne Shqipri per tu degjuar
3miljon banor 2miljon kengetar
Leku ta nxjer dhle plaken ne TOP-FEST ne vend te par
Se per mua vlen me shum nje keng qe del nga zemra
Se sa nje muzik arixhu qe behet vetem per femna
Se kta jan shum te ceket skan kapacitet mendor
Fam e pamerituar kta jane amator
Le te marin frym kta azmatiket se u ka ardh dita
Le te hapen le te mburren le te vjedhin beat-a
Le te fryhen le te lyhen le te hiqen le te shkrihen
Qe te gjith kta nje dit si pluhri nga fshesa do bien
...

Ref:2
...
Mir se vjen ne boten time ktu ti dukesh ashtu si je
Ska genjeshtra ska mashtrime por pasqyre perball ti ke
Ktu nuk lejohen njerz me 2 fytyra e maskime
Realiteti osht mesazhi i jetes time
...
GaziBoy


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet