Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.M.K. - Me I Forti Se Kurr

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me I Forti Se Kurr".
3. Video është e këngës "Me I Forti Se Kurr", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.M.K. - Me I Forti Se Kurr  (Feat. Xha-c.t.)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

11/08/2010

2010-08-11T05:14:12+00:00D.M.K
..................................................
Thojn qe dhimbje e fortson njerin mbase
Ose mbase la perplasje e bon paranoik
E pret te keqen nga kush do sikur e ndjell tradhtin
E preferoj vetmin se aty e gjej qetsin
Jam i ngopur me premtime pralla e tregime
Nuk behem loder ne dor te tjerve un kam mendjen time
Un kam nje ves shum te keq nuk degjoj njeri
Mbase ngaqe e njo un veten ma mir se sa me njeh ti
E te gjith mendojm qe dim te gjith kerkojm kuptim
Te gjith acarohemi e kerkojm sqarim
Se kokeforcia ime mbase eshte e detyruar
Sipas vendin behet kuvendi si i vogel e kam degjuar
Linda i pafajshem por shum kam ndryshuar
Ky ishte fati im mbase kshtu ishte e shkruar
Tani jam me i fort se gjdo gje e kam provuar
Ashtu si te me vi jeta une kam per ta jetuar
..................................................

Ref:2x D.M.K
..................................................
Saher qe njerzit te mundohen te sulmojn te helmojn
Te shkatrrojn ate qe ti e ke ndertuar thjesht buzeqesh
Xhelozat me shum do terbojn ti e more 1 mesim
Tani me shum je fercuar
Saher qe njerzit te mundohen te sulmojn te helmojn
Te shkatrrojn ate qe ti e ke ndertuar thjesht buzeqesh
Inatqorat nje dit do ta kuptojn
Rrugen qe ti e ke nisur ske per ta ndalur
..................................................

Xha-C.T
..................................................
Deshira e momentit e humb kejt realitetin
Truni s'funksionon trupi po ma ndjen sikletin
Hallin kerkush sma din qikjo o vlla osht jeta
T'gjith jena egoista kjo eshte e verrteta
Vetem vetit i besoj kjo koka e shkrume
E pres tkeqen nga kush do kjo rrug osht e provume
E tash u ktheva tash arrita per me kuptu
Plaget qe u hapen un nuk mujta mi mbulu
Un num mendova mbase edhe nuk deshta
Mbase nuk jam pishmon qe po i shkruj kta rreshta
Spo ankohem por i kerkoj un vetes falje
Se jam i rrethuar skam tjeter rrugdalje
Se cdo veprim shoki e sjell nje perfundim
Por s'ishe i kujdeshem perfundome ne zhgenjim
Prandaj ki kujdes prandaj mendohu mir
Me prish osht e let por me bo mir osht e veshtir
..................................................

Ref:3x D.M.K
..................................................
Saher qe njerzit te mundohen te sulmojn te helmojn
Te shkatrrojn ate qe ti e ke ndertuar thjesht buzeqesh
Xhelozat me shum do terbojn ti e more 1 mesim
Tani me shum je fercuar
Saher qe njerzit te mundohen te sulmojn te helmojn
Te shkatrrojn ate qe ti e ke ndertuar thjesht buzeqesh
Inatqorat nje dit do ta kuptojn
Rrugen qe ti e ke nisur ske per ta ndalur
..................................................

2x
..................................................
Saher qe njerzit te mundohen te sulmojn te helmojn
Te shkatrrojn ate qe ti e ke ndertuar
..................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet