Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.M.K. - Real (Feat. Hitjon)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13

Ref: Hitjon
..................................................
Edhe sikur te vdes un do te vdes real
Dhe egzistenca nuk pershkruhet me 2 fjal
Une jetoj e kendoj ne boten qe shikoj
Dhe e sjell tek ty nuk e zbukuroj
..................................................

D.M.K.
..................................................
Une nuk besoj ne ato genjeshtra qe tregon njerzia
Te burgosesh lirin qe te egzistoj dashuria
Te shfrytzosh paditurin e nje shpirti naiv
Kurse ai qe thot te verrteten del gjithmon negativ
Historia e ka treguar por njerzit prap se kan mesuar
Qe djalli vjen si shpetimtar gjithmon i maskuar
E premton edhe mashtron edhe krijon konfuzion
E prandaj mbrenda nesh gjithmon frika egziston
Frika e pasuris e bukuris e V.I.P-s
Dhe deshira per te qen gjithmon ne qender te shoqnis
Por leku sjell komoditet nuk sjell lumturi
Prandaj dhe vipat vdesin ne overdos nga depresioni
Dhe fama sjell femra pushtet edhe fuqi
Por ato femna i shtyp fama por mos kujto se i shtyp ti
E prandaj ti konsumohesh e mundohesh te maskohesh
Por me mir te jesh real ate dite qe do rrezohesh
..................................................

Ref:2x Hitjon
..................................................
Edhe sikur te vdes un do te vdes real
Dhe egzistenca nuk pershkruhet me 2 fjal
Une jetoj e kendoj ne boten qe shikoj
Dhe e sjell tek ty nuk e zbukuroj
..................................................

D.M.K.
..................................................
Une bej muzik nga zemra nuk e boj per duartrokitje
Ne gar une sjam sme intereson per renditje
A perdor fjalor banal e te pa filtruar po
Sepse nuk bej keng per show dhe as per radio
Nuk marr msim prej atyre qe te rinj kan vdekur
Por mesoj prej atij plakut qe 1000 her eshte djegur
Qe te gjith mundohen te han ne kurrizin e dikujt
Eh pastaj thojn me plot goj qe nuk ja dijne per nder askujt
Mahnia per te share e per te ulur dike tjeter
Dhe mungesa per te ndjer me larg se 1 meter
Nuk e di e se kupton ky zvlen si justifikim
Kush ka faj qe ti zdegjon kur ty te flasin o trim
Por mundesia egziston me mir von se kurr
Dhe doren qe te ushqen ti mos e gjuaj me gure
Sepse jeta eshe nje rruge qe nuk i dihet distanca
Dhe sekreti ne peshen e jetes qendron tek balanca
..................................................

Ref:3x Hitjon
..................................................
Edhe sikur te vdes un do te vdes real
Dhe egzistenca nuk pershkruhet me 2 fjal
Une jetoj e kendoj ne boten qe shikoj
Dhe e sjell tek ty nuk e zbukuroj
..................................................

Outro
..................................................
D.M.K. and my cousin HITJON
Yeaaa
..................................................


Ky tekst u dërgua nga  GazmendD.M.K.
Publikimi: 02/11/2012


D.M.K. - Real
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Real".
3. Video është e këngës "Real", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:


Komente 0