Më mbaj mend (për 1 muaj)

D-Real - Gangsta 2 Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Verse 1
Prap si gjithmon, gangsta ne zone
Nuk esht rap komedi gango rap aksion
Esht djali real prap qe qarkullon
Bra ta ta ta porsi Tomson
Porsi Tomson gango qe te demton
Jane vargje nga realiteti ku jetojm
Ti edhe un bashk me ne 3 milion
Ne token qe e quajm Shqiperia jon
Aty ku xhelozia dhe urretja na rrethon
Dashuria dhe respekti esht dicka qe ekziston
Te gjith duan ta ndjekin po e keqja infekton
Un i njoha qe te gjith karakteri im dallon
Sepse kshu un u rrita dhe kshu u stervita
Distanca qe mbajta dhe koha qe prita
Te kap mikrofonin ku te vinte dita
Si leopardi ne xhungel qe ben prita
I vetem ne boten e eger qe e rrethonte
Mes mosbesimit vazhdoi te besonte
Me endrra dhe ndjenja te pastra luftonte
Esht djali real ai qe degjoni sonte

Ref 2x
Nga rruga me rap prap kjo esht tradita
Gangsta ne flow dhe ne gjak kshu u rrita
Qe kur binte nata dhe kur lindte dita
Bratata endrrat kur nuk i fika

Verse 2
Gangsta for life edhe kurr nuk u shita
Kur nuk permenda te fitoj pa merita
Real ne kte bot full me intriga
Aty ku borbardha e ka shpirtin si shtriga
Ktu jam akoma leviz ne qytet
Me vellezer ne krah ose tek pull vet
Verdall me nje mjet ose me biciklet
Per ajer te paster nga natyra e qet
Me gjen ne kuzhine duke grir edhe qep
Me nje thik dhe tigan Di Reali dora vet
Me pasion te vertet duke gatuar spagheti
Ose ndonje rizoto me fruta deti
Djalke i thjeshte ne cdo aspekt
Ne mes te genjeshtrave jetoj mbi realitet
Shpeshher dal i keq sepse flas drejtperdrejt
Nuk di te lepihem apo te shtirem si krejt
Jo nuk di te lepihem fjala ime te vret
Nese koha tregon dhe verteton se ti ke rrejt
Gangsta per mua do te thot i vertete
Percjell realitetin qe le gjurme ne jet
Bratata endrrat kur nuk i fika
Qe kur binte nata dhe kur lindte dita
Gangsta ne flow dhe ne gjak kshu u rrita
Nga rruga me rap prap kjo esht tradita

Ref 3x
Nga rruga me rap prap kjo esht tradita
Gangsta ne flow dhe ne gjak kshu u rrita
Qe kur binte nata dhe kur lindte dita
Bratata endrrat kur nuk i fika


Ky tekst u dërgua nga  vasilpilani23vpD-Real
Publikimi: 08/06/2018


D-Real - Gangsta 2
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gangsta 2".
3. Video është e këngës "Gangsta 2", por nuk këndohet nga D-Real.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga D-Real:


Komente 0