A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: D.S. është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Dardan Saramati është muzikant, këngëtar dhe interpretues shqiptar nga Kosova. Dardani ndër dashamirët e muzikës rep, sidomos të llojit klasikë të repit është i njohur nën pseudonimin DS Dardani përpos krijimtarisë së repit klasikë ka edhe disa bashkëpunime po në këtë zhandër por që dallon nga fillet e rapit e që i afrohet më shumë disko repit. Përndryshe Dardani është edhe anëtar i grupit "Djemt Qelik t'paprekshem" (DQP) si dhe bashkëpunon me...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Babarim

W.G.

Ar Wolf

Ricku

D'one

Nitinjo

Tuzhi-G

EMI

X-Boss

Az-M


Tags: D.S., Ds Dqp

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019