D.U.D.A.

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  966
  • Emri i Vërtetë:
  • Burim Osmani
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: D.U.D.A. është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. D.u.d.A me emrin Burim Osmani kreu shkollën e mjeksisë, drejtimi i stomatologjisë në Gjilan. Pasioni i tij për muzikë lindi qysh herët, në moshën fëmijërore. Por me krijimtari dhe interpretime filloi prej vitit 1998-99. Vitet 2001-02 ishin vite pushimi nga skena publike per Duden, pers shkak të problemeve të medha që i ka çdo njeri që merret me këtë profesion. Në lëminë e muzikës Hip-Hop, D.u.d.A formuai edhe grupin “DoubleG Army” qe sot përmban ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Lider i labelit

Double G Army

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareHip Hopit Ja Shtim Flaken (2016)

I Pavdekshum (2011)

Mallkimi (2007)

Shqipe Me Dy Kry (2006)

Loja Pam Pam (2003)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Skuadra Jone
Babi Do Te Kthehet
S'je Normal
P.D.M.N.P (Po Dojn Me Na Pa)
Nano
Gangland City
2g2fast
Tipa T'ron
Farefisi
Killa

Autor i këngëve:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Skivi

Genc Prelvukaj

Action Bronson

BimBimma

Lyrical Son

Unikkatil

Gold AG

Mc Kresha

2Ton

Majk


Tags: D.U.D.A., Duda, D.U.D.A, Double G Army, Burim Osmani

D.U.D.A. në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë