A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

D.U.D.A. - Italia E Vogel


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  17

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

28/09/2011

2011-09-28T22:57:16

Song from the album:

"I Pavdekshum"


Eci rruges perpjet shoq ksaj i thon jet
per mu kon per gjithshka Gilani jon kejt
ktu jon ata kejt qe kontrollojn karrika
qe qetu osht zemra qe qetu osht thika
ii kemi do Ministra qe spi jav permenim emrat
i kemi do njerz tmdhaj qe ju ve kurr nuk ja lshojn venat
bukuroshet nga Gilani kejtve juve n'gisht ju sillin
edhe fmija ma i vogel shoqi ktu kejt e mshtillin
osht zemra e gangsterav, fabrika e reperav
u bona lokalist tu i ngu fjalt e pederav
i thu kejta venet shoq pa keqkuptim amo me Gilanin shoq nuk ka krahasim
i kom kejt kojshijen na i rritmi fmijen i kom tan Gilangjijen
edhe kejt belagjijen rrespekt per mafijen e shum keq per policien
Gilani i Gilangjive shoq n'krah me DOUBLE G-jen

Ref 2x:
Respekt per Gilanin per Italin e Vogel
kejt venetmu mledh bash per Gilan o sa ni gogel
na jemi Gilangjia qe hajm gjath me gjishta
na nihet era larg e kejtvfe ju pshton qishta

respekt per prishtinen o prishtinali
edhe kejt qytetet tjera ku ka Double G
u bona lokalist lokalist per inatgji
per kejt ata qe ma kan inati un jom Gilangji
na jemi drogirasha kem punu me shki
na hajm gjath me gjishta kem shum pasuni
kejt qysh t'hujsh ti na s'luftum me shki
po apet un pot thom shoq jom Gilangji
osht ni rreth i narkotikes edhe njo i politikes
na e kemi kejt traditen qe mos me ja rras hiq kritikes
e kom zabelin qenar qeshmen stanqiqt dheun e bardh e kejt gavranin
e kom QENDREN popovicen balecin e kejt Gilanin
a pe sheh pse jom i gjon hup se pot *** te ton
Gilani osht njo e ska kush qe e ndan
osht ni rrjet qe s'shaktrrohet jon do njerz qe s'harrohen
jon do emra n thojza shoq qe juve jav kujton kohen
Abaz Bukuviki, qat'her ka kap luta
tash veq hajn me goj se kejt i ka kap tuta
shoq ik ruju kur ta thot me goj D.u.d.A
tash ka hi dhuna e kejt ne mes i kputa

Ref 2x
Respekt per Gilanin per Italin e Vogel
kejt venet mu mledh bashk per Gilan jon sa ni gogel
na jemi Gilangjia qe hajm gjath me gjishta
na nihet era larg e kejtvfe ju pshton qishta

shipe a do pare se um bone kare
hajde Aga t'jep se ksa nevoj per marrre
a po don fam jo fam o pedera
veq famen qe jav dho sun keni me dal as te dera
ahh ****amerikes qe ju kan gjue kritikes
mu kan kapen mu per ... si longi i pllastikes
a ju kujtohen koncertet mendimet qe i bojshim
Gilani organizojshim e reperav ju nimojshim
sigurisht qe kejt e din se hapi i par kurr nuk harrohet
ka Gilani kejt tu kshyr me kshyr repi se qysh bohet
na Gilani ta hami ta thami ta kami ta vrami ta shajmi
ta qajmi gjithmoni lyp izen qe kurr sta lami
knoj me gjijen me gjijen gjijen gjijen DOUBLE G-jen
**** familien ......fmijen ligjet e kejt policien
jemi shipe me krye kush motren po don mu shtyen
hajde t *** motren..... se ftyren.........

Ref 2x
respekt per Gilanin per Italin e Vogel
kejt venet mu mledh bashk per Gilan jon sa ni gogel
na jemi Gilangjia qe hajm gjath me gjishta
na nihet era larg e kejtvfe ju pshton qishta


Lyrics submited by D.a.t.i   timinsi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019