Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.U.D.A. - Na Fitojna Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Double G Army

Intro:
EE yauuu motherfucker hahaaaaa T-Zi Kopil Kushaa I-Zi peskilla ZeerOman Monnyy heheeee Na fitojna

T-Zi

Jeta jeme, me sene
n'ket vene pa mene
ty t'lene
me qi motren, nuk lshon rene
secili zen ven
Kurr s'dorzona, nuk lirohna
shum fitova, n'kar ju qova
Double G-ja osht ushtria
qe jau qin motrat te shpija
s'di me dasht, du me t'vra
ani njeri se la gjall
sum ha kari per kurgjo
kur t'ju nxa kom me ju kall
Uki kur po u lirojka
deka veq po tu afrojka
dhomt po ti kallxojke
edhe n'fyt po t'shtrengojka

ZeerOman

E kom ni mene, ZeerOmane
Nuk ndrroj mene, pa lujt vene
S'un um nxene as me trene
n'vene qitu lene
Me sene, me vene
n'ket vene ju boj probleme
me G-je G-je Double G-je
e ruj shpinen teme
Yo synin sun ma treme
E besen sun ma thene
I di kto rene, kto sene
lene n'vene, more qene
Sun i nxen e sun i thene
kanunet e vjetra
Jom shqipe me dy kry
ma pren njanen, um del tjetra

I-Zi

Double G ushtar
gjith jon te par't
Sene, vene, rene
kejt jon pa mene
U sa keq ti me mu
takim ni match
Kom me t'rre, kom me t'pre
kom me t'ba budall
Edhe trunin edhe kryt
une kom me ta kall
Kom me t'shti ne dhe
n'fyt kom me t'pre
aminin me ta knu,
djali jem ki me dek
kur te nijsh kit refren....

Ref 2X
Na luftojna, perpara shkojna
Na hip-hop bojna kurr nuk pushojna
Na t'shkatrrojna, t'likfidojna
Na jem kan dhe do t'jem kampiona

Biggi

Shum ma mir e ki
tash kto qe po ta thom
Se dikur bohet von
jeta jote perfundon
I harron kejt qka i ki
veten e bon me pshtu
ta presim guhen
mut s't'lajm me knu
Ti ket sen s'munesh
as me paramendu
Veq mos harro qikjo puna jote
gati ka mbaru
Kerkon nuk pe gjuj
as kerkon nuk pe ceki
Je i ksaj natyre
qe e kan mizen mas veshi

Kopili

Nuk jom vet, kom shum shok
qe e lajn kryt
Hajde kush familjen
po don tash me u myt
Jemi shqipe me dy krena
ni gjak na ec ne vena
Kur tum shifshi mu
thu ik e ruju ma anena
E kom veq ni zemer
per krejt e kom ni emer
Double G e din krejt bota
qe nuk osht per femen
Kur e kryjm sjem shoqni
jemi tan si vllazni
Kqyr mir kur t'kqyrsh kah na
se familjen n'piqk ta qi

Ref 2X
Na luftojna, perpara shkojna
Na hip-hop bojna kurr nuk pushojna
Na t'shkatrrojna, t'likfidojna
Na jem kan dhe do t'jem kampiona

----
Hej qysh i erdh puna
sa shpejt ju nxuna
Na thejm veq huna
Gilani jem kejt kanuna
A po vjen me pa
Double G sa shum jen ba
Kejt do budall
qe kur t'hijn hijn si gja
Jena ba shum dushmon
po neve kari s'na han
Hala jon gjall
ata qe lujn Pam-Pam
Sa lezet kue e din qe sje vet
kur e dit qe sun vret
Kur i ki kejta senet
gjithmon kthehesh apet

MonnY

Heeey kush veti
a u shu mbreti
Double G termeti,
tash po ju merr deti

Hey kush po thot
qe double g vdesin
Hey pse folni palidhje
kur kerkush sju vesin
Nuk shkoj nuk kom shku
na nuk shkojna
Luftojna, shka mos bojna
edhe n'fund fitojna
Lule lule lule lule, oj lulije
T'qifsha t'gjall e t'dekmit
kejt n'piqk shka i kieee

Ref 2X
Na luftojna, perpara shkojna
Na hip-hop bojna kurr nuk pushojna
Na t'shkatrrojna, t'likfidojna
Na jem kan dhe do t'jem kampiona


Ky tekst u dërgua nga granit canajD.U.D.A.
Publikimi: 01/12/2006


D.U.D.A. - Na Fitojna
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Na Fitojna".
3. Video është e këngës "Na Fitojna", por nuk këndohet nga D.U.D.A..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga D.U.D.A.:


Komente 0