Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.U.D.A. - Kejt Jan Ba Gg

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kejt Jan Ba Gg".
3. Video është e këngës "Kejt Jan Ba Gg", por nuk këndohet nga D.U.D.A..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.U.D.A. - Kejt Jan Ba Gg  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

31/08/2009

2009-08-31T20:59:59+00:00mony...

na kejt jemi kejt rra te ta te ta
na kejt jemi kejt rra te ta te ta
na kejt jemi kejt rra te ta te ta
gg jemi kejt na kejt jemi kejt rra te ta te ta
a te kam than qe jam i gjan aaa
pse po me shti me kesh mue haha
kejt e din qe per ty ban bla bla bla
mue nuk po ma nin hiq lalalalala
shok mas shoki shoqni mas shoqnie
ushtar mas ushtari kshtu kem ba na ushtrie
jemi ngjiten kejt rregulla ne veti
jemi ba qaq te fort sa qe mu ka tuten shteti
gjinja po dojne rrespekt a rrespekt nuk ka kerkun
ven se me te ba rrespekt gjinja po majn kanun
ja kan nisen kejt me ngreh e me hi ne tripa
jan ba kejt me trip e jan ba kejt me tripa
ti qe don mum ba mu keq veq shka i ban vetit
vetit qe...vetit si qifti ai shkretit
ju kejt skeni jet ju kejt jeni muta
shoki jem po me vjen keq po tu rraska tuta
gjinja presin te dera e kshyrin me te vra
kur se ki taksirat jeta kthehet te ata
une kerkujt si bana keq pse kshyrin mem hek
une se pata taksirat tash kejt kini me dek
duda

refreni
e kam nje qellim njet me thy kurgja tjeter
kejt shka kam ba tbajkan me qiten veten
uoooooooooo
ska ne voj me pas inati shoqi merre let
une zdu po qa me ba qe double-G jan ba kejt

D.U.D.A

kam ardh une ne ket jet ka pas ven edhe per mu
ukan kejt familja nevoja shkojke tu u shtu
tu u rrit une kadale tu mu rrit shoqnia
tu mu rriten mu probleme tu u rriten inagjia
me probleme ne mahall masanej ja ka nisen shkolla
me familjen te une o shoq shum i ri une u lodha
se linda me ni koh me ni koh kejt te re
ku senet vijshin ne ven hiq pa pasen nevoj mi ngre
ti provue senet me ren ti provue kejt shka jan
bona ni provoje te madhe sa per mi njoften te tan
une u linda ne luft e neper luft u rrita
shum i vogel jam kan kur allti per her te par qita
liri me allti ne kuk qe sja ka tuten kerkujna
si tri neper shkoll fillore ti veq kshyre na e gjujna
me allti e me thika tu shetiten naper shkoll
ti kshyr nxansat kejt me ren se kujna shpyrti ju ka lodh
e bela mas belaje kshtu po bajshe belagji
spi pritojshe ma belajes edhe mu rrok me fuqi
bajshe veten dekt edhe kurr nuk po tutshe
po kshyrshe veq me ba edhe kurr nuk po lutshe


refreni
e kam nje qellim njet me thy kurgja tjeter
kejt shka kam ba tbajkan me qiten veten
uoooooooooo
ska ne voj me pas inati shoqi merre let
une zdu po qa me ba qe double-G jan ba kejt

mony d.u.d.a

tpshurrsha kejt kojshin qe mirren me fjal te huja
tpshurrsha burrin si ti qe i thot shka i thot gruja
tdhivsha paret t'kshis qe qshtin udhve tvshtira
tpshurrsha kejt femrat e dilsha te ma e mira
ska sen prej juve shoq/zdini me punu
je msu permensh me msu /kurgja me logjiku
jeni ba paredi kejt me pare tjeterkujna
tana njerzt po vesin pse ne qytet na po gjujna
pse e frau baba djalin e djali kejt familjen
qa eshte tu ndodhen kshtu vllau vllaut ti shti hile
gjitt diten rri me ket sen e kurr smunesh me kuptu
pse shiptart jan ni popull i thjesht zdojn me perparu
e tash shka po vin shoq miljona tash me ren
beso qe per naj sen / beso qe po ma then
kur po vijn do manikene po presin te dera jem
beso qe per naj sen / ishalla vjen me kerr
veq do sene na i banem 2-Gkur u bashkun
2-G kur u banem bashk dije qe jem ba bash shum
double-G je gjithqka double-G fal te koft jeta
double-G ka mu kan jeta double-Geshte e verteta

refreni
e kam nje qellim njet me thy kurgja tjeter
kejt shka kam ba tbajkan me qiten veten
uoooooooooo
ska ne voj me pas inati shoqi merre let
une zdu po qa me ba qe double-G jan ba kejt


Ky tekst u dërgua nga Buli-kq
Më Shumë Këngë Nga D.U.D.A.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet