Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.U.D.A. - Ai Ka Vdekë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Duda.

Ai ka dek kohen ma te mir me ni ven ku me jetu u kan shtir un e di se bashk jemi rrit senet e njonit tjetrit i kemi dit jemi kan shok e bashk kem jetu ' gjithmon per njani tjetrin kem luftu un per ata e ai gjithmon per mu per her fund bashk kur jem kan kem fitu ' njeri rruges qe e kan dasht kejt nuk ka njeri me to nuk ka nejt edhe shum e femna me to qe kan flejt u kan shum besnik edhe kur ka rrejt u kan shum shok krejt qashty thojn njerin qe ka dek pe livdojn se shiptart me kto sene jetojn se ka dek hala kerkush se besojn ' u kan hajn gati per her u rreh ka vjedh u kan si gangster u vesh gjon shum se u kan reper po kejt e kan dasht se su kan peder ' u kan fer ne gjdo loj qe ka lujt kur ka lujt ky kejt tjert kan shujt kan shujt prej lojes ti jon rujt per veq vdekjes gjithmon dhe ka mujt.

ref. Tash von nalu ngo ai ka dek nuk eshte ma ' tash von nalu ngo ai ka dek nuk eshte ma

Duda .

Rametlia na shkoj shum shpejt shum pak i ra ket dynja me nejt shum pak i ra n'gjum me flejt mi pa njerzit qe shum jon tu rrejt me to nuk kem lan pa bo sen nuk kem lan pa shku asni ven u kan njeri qe shum e ka dasht jeten ' edhe te tjeret ma shum se vetveten e ka pas familjen shum te mir prej tyne ai per her u kan i lire ' kurr sju kan perzi se qka po ban ' Ku je me kan po rrin e ku po shkon ej shoq e di se kurr e beson prej me mu hala sdo te jeton kur t'hi tripa per to me menu gjithmon em doket qe eshte hala me mu i kujtoj do koh te mira e te kqija ku kejt truq u mledhshem naper shpija u kan hajn e ka thy shum sene non stop ikona e shum do vene kur po bika vdekja e shum sene s'pi menojshe pse ata jo e mu gjithmon po thojshe ky eshte palidhje sen per menen tem sepse vdekjen tash e lypi ne gjdo ven .

ref. Tash von nalu ngo ai ka dek nuk eshte mo ' tash von nalu ngo ai ka dek nuk eshte mo

Duda .

Pusho ne paqe bre vllaun jem mos t'jet marak kurgjo per ket ven na ka gerdit e njejta jet qysh na ke lan qashty kemi met shoq prej ktu em ki edhe mu aty se sjom tu pa mu kan qerru kta sy ' jom tu lyp vdekjen gati ne gjdo ven po sun pe gjaj bile as shpijen tem ' Bojshum e pshtillum ni kujtim shum i mire ni jet e lire me ni ven shum të shtir pas vdekejs ni periudh shum e shtir tu lyp vdekjen gati ne gjdo bir ai ka dek qe mos v'des kurr ai te na per her ka me met burr ' e ti shoq duhesh mu kan shum burr sa her do kur ki me vdek ne dy dur duhesh mu nal e me kqyr jeten mu nal para pasqyres e me kqyr veten e kem borgj qe vdekjen me luftu mi kallxu qe po don hala me jetu ai vdiq te dy dur tjerin ma te mire kjo per krejt u pat kan shum e shtir ' Pusho ne paqe e mos ta nin se s'shpejti kejt ajte do te vim .

ref. Tash von nalu ngo ai ka dek nuk eshte mo ' tash von nalu ngo ai ka dek nalu ngo


Ky tekst u dërgua nga  vetonD.U.D.A.
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2003


D.U.D.A. - Ai Ka Vdekë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ai Ka Vdekë".
3. Video është e këngës "Ai Ka Vdekë", por nuk këndohet nga D.U.D.A..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga D.U.D.A.:


Komente 0