Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.U.D.A. - Pajtimi I Gjaqev

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pajtimi I Gjaqev".
3. Video është e këngës "Pajtimi I Gjaqev", por nuk këndohet nga D.U.D.A..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.U.D.A. - Pajtimi I Gjaqev  (Feat. The Mike)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  85

Komente

Asnjë Koment

Featuring

The Mike

24/12/2012

2012-12-24T14:49:44+00:00Ska mu vra mo mes veti
E ju t'rit qe jeni tu i ndjek hapat ton
Merrni msim prej neve
Nuk ka mo vra mo mes veti
Nuk ka mo neper burgje , boll mo tu u vra njoni me tjetrin
SOT eshte dita e pajtimit
SOT eshte dita mi dhon fund krjet ktij hidhrimi...

Ref..(2x)
Kejt shiptart e kem gjakun e trimit
Sot per neve osht dita e pajtimit
Qe sa koh osht tu na njeken haku
sot shtrihet dora edhe falet gjaku

The Mike

Jem kon shum tri,jem rrit me mangupa tu u rrit met mdhaj e tu formu grupa,tu u nis nshkoll tu u nal qaty te rruga,tu e sill qytetin me dosta tu bo kruka,tu e njek traditen tu e nxerr hakun,ket token e shiptarve e ka pi shum e gjakun,problem mas problemi e plum mas plumi,te shipet tona hala dost mahet kanuni,sa veta jon perqa sa familje jon nbela,a ma burr osht aj qe fal a aj qe del me vra,boll mo tu vra naper rrug tu lon jetima,ka pas shum lufta per me kallxu veten trima,zgjate doren sot osht dita e pajtimit,sot o dita mi dhon fund hidhrimit,fal tkoft gjaku hallal njoni tjetrit,aj qe fal o ma burr kan thon fjalt e tvjetrit...

Ref..(2x)
Kejt shiptart e kem gjakun e trimit
Sot per neve osht dita e pajtimit
Qe sa koh osht tu na njeken haku
sot shtrihet dora edhe falet gjaku

D.U.D.A

Um ka njek belaja,tu u rujt prita,tu prit kur mem vra qeshtu u rrita,plot qe i njoh qeshtu jon rrit si un,shum e jeta u mar tu e njek ket kanun,e belaja te shipet ka shku te i 30-ti,60 vjet me radh tu u vra mes veti,e kjo na la pasoja me vazhdu na t'rit,jena rrit tu i dal njoni tjetrit nprit,fal tkoft gjaku nuk vrami mes veti,shipet jem njo le ta din komplet shteti,edhe besa bes shihe armikun e lir, u kon koha kur kem mujt me kallxu na trimnin tu prit vdeka,tu rrit jetima,tu u rrit me heka kan dek shum trima,boll tu u derdh gjaku tu u vra mes veti ma burr me fal se me gjujt te aj tjetri...

Ref..(2x)
Kejt shiptart e kem gjakun e trimit
Sot per neve osht dita e pajtimit
Qe sa koh osht tu na njeken haku
sot shtrihet dora edhe falet gjaku


Ky tekst u dërgua nga Fis$i GG-OTR
Më Shumë Këngë Nga D.U.D.A.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet