Da Ghost
Da Ghost
Da Ghost
  • Emri i vërtetë:
  • Faton Zejnullahu
  • Jeton në
  • Zvicër
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Da Ghost është këngëtar i njohur. Da Ghost është një emër shumë i pëlqyer nga publiku shqiptar, ndërsa shquhet si një prej pionerëve të skenës. Emri i tij i vertet eshte Faton Zejnullahu dhe ai ka nje music label i quajtur Infinit Records. Ghost filloi te merret me muzike prej vitit 1999-2000.

Më datë 10 Shkurt 2007, Da Ghost publikon videoklipin "Bzzz".

Në vitin 2007, Da Ghost & K-Master publikojnë albumin "Rilindja".

Më datë 7 Tetor 2008, Da Ghost publikon videoklipin "Krejt Anash", në bashkëpunim me Blero. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Në Maj 2009, Da Ghost merr pjesë në VFM 2009 me këngën "Kceni Kr8".

Në Dhjetor 2009, Da Ghost merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Kceni Kr8".

Në Maj 2010, Da Ghost merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 9 me këngën "Kceni Kr8".

Më datë 22 Maj 2009, Infinit Records publikojnë videoklipin "Pa Emer", në bashkëpunim me Da Ghost, K Master & Fugaa.

Më datë 20 Korrik 2009, Da Ghost publikon videoklipin "Me Neve", në bashkëpunim me Bizzy. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 27 Prill 2010, Da Ghost publikon videoklipin "Majt Djatht". Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Da Ghost merr pjesë në VFM 2010 në vitin 2010.

Në vitin 2010, Da Ghost publikon albumin "Ma I Charti".

Më datë 30 Mars 2013, Da Ghost publikon videoklipin "Do It", në bashkëpunim me Freakyboyz.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Da Ghost »

Komente 1