Më mbaj mend (për 1 muaj)

Da Killa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
  • Emri i Vërtetë:
  • Xhavat Sojeva
BIOGRAFIA: Da Killa është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Grupiu KING RECORDS u formua qe nga viti 2000 ne Ferizaj nga Xhavat Sojeva tash më i njohur si Da.Killa. Por duke pasur parasysh se grupi si grup duhej zgjeruar dhe duke marr parasysh miqësinë, afërsinë dhe talentin, pos tjerash dëshirën e flakt që kishin për të bërë rap, në grup u bashkangjitën edhe` Maksi, Pim-V dhe 2-Rim në vitin 2003, ku filluan me një energji më të madhe duke përparuar në këtë drejtim, ku tash më posedojnë edhe Studion e tyr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment

Atom (2011)

☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Da Killa, Da-Killa, Da.Killa, D-Killa, Xhavat Sojeva

Komente 0