Më mbaj mend (për 1 muaj)

Da LIGS
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Kosovë 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
Këndon kryesisht: hip-hop

Da LIGS është grup artistësh i njohur. Grupi përbëhet nga Atdhe Muriqi [Thug Pizzeell] dhe Bardhyl Gashi [White O.G.].

Në vitin 2002, Da Ligs publikojnë albumin "Long Awaited".

Në Maj 2004, Da LIGS marrin pjesë në Top Fest 1 me këngën "Kasetofoni Jem".

Në vitin 2004, Da LIGS publikojnë albumin "Bonu Real".

Më datë 1 Janar 2009, në programin e vitit të ri GEZUAR 2009, Da LIGS u rikthyen pas një mungese të gjatë me këngën "QOJ NALT", në bashkëpunim me Don Arbas. Me këtë këngë u përfaqësuan në disa festivale si: Top Fest 6 (2009), Çelësi Muzikor 3 (2009), Zhurma Show 2009 dhe VFM 2010.

Më datë 16 Shtator 2010, Sima publikojnë videoklipin "Get Up", në bashkëpunim me Da LIGS.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0