Më mbaj mend (për 1 muaj)

Da New Chain - Une S'pi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7

Mc Blero
une spi se e di se me ben dem per shendetin
por nuk e di se ca me ndodh kur cunat me pershendetin
tregojn darken e mbaruar ta shijojm ne me detin
dhe ne vendin ton te fsheht si e shikojm ne planetin
jan situata qe me prekin edhe smund ti largohem
edhe te tjera kur sjam mir mbase dhe zemerohem
nuk pi per tu pir po dua thjesht te harrohem
nga rutina ime mundet dick te ngaterrohet

Tani v
se te con ne boten tjeter si ne boten e cudirave
i thua stop problemit edhe ua plas shemtirave
fiksohesh me cdo gje derisa te vi mengjesi
ne te themi naten e mir ndersa ti thot mirmengjesi
trefletshi po me pret dhe goca po me therret
mos pi shum more cun mbylle se nuk me vret
si dnc shkakton termet cdo dit e kthejm ne party
nje sekond ndalohet beati si rrespekt per lazaratin

ARO
Une gjoja e kam len keshtu kam then
Mendoj per vEten time para se te dredh L-ne
Shiko c te ben pastroje nga farat se dem te ben
Ndize si anijen kozmike qe fluturon per ne hene
Domethen se kam prer takohem me te tjere dhe te tjere
Dhe e dredhim si nga here
Me Rizla ose Drum Ganja Marijuahan
Une se pi keta ma dhane

REF
Une spi por nuk e di
Pse pi me cunat qe po pijn tani

Andy
jeshile tamam boten gjigande e shikoj dhe me shikon
me thot he more babale pse u ndale
kam zili qe pi te tjerat dhe me le mua te qeska
ajo sdi qe un e lash per me von qe fillon festa
e pesta e gjashta apo e dhjeta se mbaj mend
se sa kam dredhur kjo e fundit ma dhe keq
se cigare si kam hedhur
je dehur zakonisht nuk dehem
me pelqen te behem tap e te bej rap me syt flak

P.K
un se di po pse jam drru kjo esht deja vu
dnc tymosim plazhin ter tym bucem fu e fu
cigarja qe po me flet vetem po leshon shkendij
ndricojm naten si qiri te ngre fup psikologji
ky esht ilaci im direkt me fut ne linj
me trefletsh dhe aroplan ne stacion per udhetim
se qeshuri te shkrin po ne nuk e pim nuk e pim jo

Doza
dal nga underground sirena dhe nates i ve flak
ne cdo cep ne cdo stol ne cdo park ne cdo pallat
nuk ia vlen qe ta pish vet se me cunat ka gallat
nxirr letrat thye bocen bej xivana drridhe prap
na furnizojn nga lazarati fugonat edhe trenat
un e kisha prer dhe tani plotsoj te prerat
dhe humbas ne tymin e zi dhe behem drras malli klas
flas ato qe pash ash ash
Da New Chain
Publikimi: 01/12/2011
Teksti: Da New Chain
Produksioni: Andy V
Mix/Master: Bav_Records


Da New Chain - Une S'pi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Une S'pi".
3. Video është e këngës "Une S'pi", por nuk këndohet nga Da New Chain.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Da New Chain:


Komente 0