Më mbaj mend (për 1 muaj)

Da New Chain - Flasim Per Pune Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

P.K
Ti nuk ndryshon, e ke zakon
E ke zakonin e keq
Ngatrrohesh ne punet e mija
Mbase punet e tua i ndreq
Une fillin ta heq, nuk vete n'kolegj
Por dicka e kam mesuar
Ate qe bej une, zotrote
Ne mendjen tende nuk ka kaluar
Nuk ke tentuar me gjera ne duar
Duke repuar dhe sakrifikuar
Nuk do ndaloj, leke te fitoj
Ja dale mbane edhe vete
Te duket e lehte, nuk eshte e lehte
Se ty nuk ta pret
Vazhdo punen tende, vazhdoj punen time
E me ler te qet

Aroganti
Lidha lidhset qihen policat-policet
Per ligjet s'me griset, plani im s'prishet
Dal nga shtepia per te mbush xhepat e mia
Me lloj lloj menyre dhe aftesite e mia
Pisllek apo djers, nuk ka rendesi
Eshte puna ime, s'te duhet ty
Keshtu sic jam une, mund te behesh dhe ti?
Apo mos u bera, une sic je ti?
Dashnore sa kam, parat ku i gjej?
Po vall a kam?, ndoshta nuk kam
Por ty te than, dhe i beson
Qe me KurOrat, mar 3-she ne dhome
Qe prish nje miljon, per qejfin tone
S'te intereson, shiko punen tende, shikoj punen tone
Shiko punen tende, shikoj punen tone

Refreni (x2)
Flasim per pune pune, puna ime ca bej une
Ti nuk ke pune pune, me ca pune merem une
Keshtu jam une une, prandaj mos kerko me shume
Kur eshte per pune pune, behem llum edhe furtun

Andy V
Punime te pastra te pista te errta
Ne cepa ne studio pa letra per letra
Ne rruge ne qytete ne lagje ne shtete
Mer telefonin po deshe 50-ce
Muhabete per gram, qeska per llam
Incizime e tham, tema muzike
Kam gjera ne pritje po deshe kalo
Kam vargje dhe beate cdo gusto dhe ton
Flasim per pune dhe per gjera te tjera
Dalja nga dera gjithmon si aksion
Vendoset shenjestra edhe fillon festa
Me gjera te ndryshme ne dispozicion
Nga vendi i ngjarjes 5 nga e mira
Drejt nga lagja ne mikrofon
Ne mikrofon, po mikrofon
Shifra tregon, ca shifre po thon!

Aroganti
Leku te ndreq, leku te prish
Po puna ta dish, nuk eshte aty
Te duhet dhe fat, te ngjitesh me larte
Po vajte shume larte, kujdes mund te biesh
Do biesh do thyesh tamam si cigare
Po s'ke force te ngrihesh me mire lere fare
Ose bej ca te duash thjesht ndalo per mua te thuash
Te meresh me mua ske pune
Po te kishe nje bisht do te ishe majmun
Je si uje me sapun qe ben fllucka
Ben pyetje si fuksa si femijet llupsa
Kot sa lepihesh lepi chupa chupsa
Me mire ben gafa tamam si Benny Hill
Hera e fundit o yll, qe te perfill
Eshte puna e tille, eshte puna e tille
Eshte puna e tille

Refreni (x2)
Flasim per pune pune, puna ime ca bej une
Ti nuk ke pune pune, me ca pune merem une
Keshtu jam une une, prandaj mos kerko me shume
Kur eshte per pune pune, behem llum edhe furtun


Ky tekst u dërgua nga Xhoi

Da New Chain - Flasim Per Pune
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Flasim Per Pune".
3. Video është e këngës "Flasim Per Pune", por nuk këndohet nga Da New Chain.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Da New Chain:


Komente 0