Më mbaj mend (për 1 muaj)

Da New Chain - E Shkurter Genjshtare Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


kur filloi kur mbaroi
sa e shkurter qenka jeta
u rrita pa kuptuar
me lot edhe genjeshtra
a me mori djalli
tani po afron vdekja
nuk kam koh ti tregoj botes
kush ishte e verteta
kush esht dashuria per ke duhet te luftonikurva eshte paraja edhe fama
me kujtoni kur te vini
ktu ku jam
a sikur te vinit te shikonit sa gabojm
e ky eshte mallkimi
mendja e lige edhe zilia na pushtojne zemren e bardh
hakmarrja edhe armet
e marrin jeten pa radh
sa e shkurter qenka jeta
genjeshtare si buzqeshja
te gezon vetem per pak
pastaj te nxjerr ne kthetra
te nxjerr njerez nga i njejti gjak
nga i njejti mish te han
nga i njejti shpirt te vran
leke e me pam pam paam.

Kur zot te kerkoj
shpetim perjetesi
ne kte botoj jetoj
me paqe dashuri
ku te gjej un nje shpirt
te ndaj jeten me mua
ku te gjej un nje njeri
te me doje sic e dua (x2)

ti mendon vetem per veten
te tanishmen se shikon
kur te jesh afer fundit
jeta fill te kujton
edhe mendon
pse humbe kaq kohe
beje per te tjeret edhe asnje gje per vete
gjeje nje arsye ta fillosh nga fillimi
po tani eshte vone dhe ktu eshte i gjithe kuptimi
mos u nxito te rritesh se cdo mosh ka shijen e saj
tani me lot ne sy ne krah foto po mbaj
jetova i vdekur me njerez pafytyra
tituj vura ne piktura pa ngjyra
sa do doja te behesha prap femija i lumtur
me kujtime me zinte gjumi te plehri nenes sime
shita shoke per lek vazhdimi i jetes per qef
iken si dielli naten fshihet e me la vet
iku endrra iku shpirti iku shoqeria
cdo gje mund te shuhet por ne fund ngel dashuria

Kur zot te kerkoj
shpetim perjetesi
ne kte botoj jetoj
me paqe dashuri
ku te gjej un nje shpirt
te ndaj jeten me mua
ku te gjej un nje njeri
te me doje sic e dua (x2)

cdokush veten shikon tani as vllain nuk rrespekton
dhe ti vazhdon qe ti ndihmosh edhe pse nuk ka njeri
qe mund te te ndihmoj te te flase te te njoh mundimin
te te jap doren kur mundet por kur mundet mbaron filmi
largohen te len mbrapa shum lehte munden te te shesin
per nje vajze apo pak euro as ne rrug ste pershendesin
un prap po pres mengjesin
mbi flet e melodi qe ndezin zjarr ne shpirtin nuk vdesin
jo nuk vdesin njerzit qe kishe afer kur asnjeri ste kuptonte
falenderim nga zemra per cdoke qe te lejonte
ti buzeqeshje jetes te buzqeshte kur ti qeshje
nuk te jepte ironi dhe as ndihm per interese
te zhytura ne heshtje caste me pik e presje
sa keq qenka krijuar bote e mbytur me etje
bote e mbytur me sekrete
qe i zbulon ne fund
nga lindja gjer ketu
vdekja qenka ne kulm

Kur zot te kerkoj
shpetim perjetesi
ne kte botoj jetoj
me paqe dashuri
ku te gjej un nje shpirt
te ndaj jeten me mua
ku te gjej un nje njeri
te me doje sic e dua (x2)


Da New Chain - E Shkurter Genjshtare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Shkurter Genjshtare".
3. Video është e këngës "E Shkurter Genjshtare", por nuk këndohet nga Da New Chain.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Da New Chain:


Komente 0