Më mbaj mend (për 1 muaj)

Daddy F - Amanetin Ku E Ki Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Rep.1
e pash ni nat ni anderr / mthirri baba rahmetlia
tha po du me tpyt diqka / si kam rahat eshnat e mia
pse po rrin mrolt / pse spo tkesh tha ftyra bir
ku me mkesh bab / thash a po sheh naj sen mir
e ja nisi tuj pyt ren / e un sun ju pergjigjsha
kaniher mvike marre / skisha qa mi thon sdisha
me shkoll tha qa ke bo / thash niher e kom lon
pse tha ashtu / thash pare nuk po kom
u perbi niher / tha pra qa po punon
hiq thash kurgjo / te shpia kom permi kom
pse tha si Hetemi / spo punon naj kun shofer
thash po kisha punu / tishe kon ti menagjer
qa punon tha Lindi / qe pe sho me pare ndor
hiq thash kurgjo / e ka baben drejtor
e un zemer plast / armen tone e maj ndor
mngushllon vetem fakti / qe e kam baben deshmor

Reff:

e ty po tdrejtona / interesi qe tka rrejt
Je tu shkel n'gjak tdikujna / veq ki me pagu shtrejt
a i ki gjepat e shkym / a hala spo din mu ngi
e kqyr qa je tuj bo / amanetin ku e ki

Rep.2
ajo nat mu duk e gjat / sepse pytjet veq vazhdonin
mu vetem mlendonin / atij eshrat ja trazonin
tha ku o shteti / mduket shpallen pavarsi
thash po e shpallen / per ata qe kan ngjofsi
se per neve apet njejt / dhimbjen nzemer gjith e kem
ato kush sun na hek / po ni fjal e mir vlen
ni sen na ka ranu / si ty dhe shokt e tu
qka tha ashtu / thash flamurin e kan ndrru
po badihava ata e kan / prap nzemer njo e kom
ngjyrat kuq e zi / kur tboj darsem me tupan
per qat flamur je fliju / tokat shipes m'ia bashku
tash qellimin e kan ndru / n Evrop po dojn me na qu
ku jan tha shokt e mi / amaneti jem ku met
thash do tkan harru / do kurgjo skan ndor tvet
un gjith me ty krenona / armen tone nbrez e maj
e kom tvetmin kujtim / mu bo kiamet se dorzoj

Reff:

e ty po tdrejtona / interesi qe tka rrejt
Je tu shkel n'gjak tdikujna / veq ki me pagu shtrejt
a i ki gjepat e shkym / a hala spo din mu ngi
e kqyr qa je tuj bo / amanetin ku e ki


Ky tekst u dërgua nga  BeSsiDaddy F
Publikimi: 28/02/2010


Daddy F - Amanetin Ku E Ki
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amanetin Ku E Ki".
3. Video është e këngës "Amanetin Ku E Ki", por nuk këndohet nga Daddy F.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Daddy F:


Komente 0