Më mbaj mend (për 1 muaj)

Daddy F - Popull Që S'menojn Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


e tu nejt qitu nshpi i ult me 1 qoshe
n'TV po kqyri me ne qysh po lujn koqe
qa po thot nuk pe man per momentin fjalt pi ndrron
ata qe kan dhan jet veq per festa i nderon
i organizojn darkat gati per qdo nat
udhtime takime pa asni rezultat
fuck me kto sene mo boll me kto rrena
lshoja venin dikuj tjeter kur nuk din em majt frena
jem popull i pervujtem qe meritojm ma shum
une i qela syt mo pse ti ala po flen gjum
cisternat me uj shok jon tu na ra permi
jo veq 1 got per me thon qe nuk pe ni
qut jem ala prej gjakit tash na kan qit edhe tkqiat
na kan shtu do gajle qe sti hekin as ziat
eksperiment ish kon kjo puna jone
a ndoshta dikush asht tu mbrojt tem diplome

Reff :

Larg jem o shok
spo mushen men dot
Nuk po shohin athu jem qerru
Tverteten perpara jem me dhe tu e mbulu

Raptour 2 :

Na mashtrun me 1 fjali nfillim po i kish 3 pika nfund
qka vjen mas pikave ishalla zoti na run
po zoti se run 1 popull qe nuk e do veten
nuk ndikon derisa e mohon tverteten
shohim sene qa po ndodhin po sna intereson
po ka edhe naiva qe veq keshin e nuk kupton
duhet me kfill veten besom o shok
pse prap me u shkel a qaj gjak u derdh kot
e sa e sa nena ala syt me lot
e sa baba krenohen kan dhan evlad per ket tok
dhimbjen sun ja hekim po mujm mi ja lehtsu
me punu mir per ket ven e jo krejt mi harru
qysh kan harro do m'hudheqasi qe jem popull ityne
n'ven se me na lehtsu jeten kta na rrjepin me tatime
pretendojn kushte ma te mira e bajagi synime
kem veq per mi arrit se beso kerka nuk jem

Reff :

Larg jem o shok
spo mushen men dot
Nuk po shohin athu jem qerru
Tverteten perpara jem me dhe tu e mbulu

Raptour 3 :

Buzeqeshja ska efekt qe dikur na zgjatke jeten
loti shpesh trathton kur dikush ta trgon heken
syni mashtron shum sene zbukuron
epshi t'udhzon me bo ata qe e don
pozitiviteti tepert kaniher t'bon keq
negativiteti kaniher gjithqka n'dreq
qeshtu ka ardh koha sot qe respektit turp i thuhet
shkojn e bajn qa sduhet n'ven se me bo qka duhet
se kan gajle per pasoja se skan mi pagu vet
ata ban e na hek qeshtu ky marifet
edhe pasardhesit tan kan me pagu borgjin e sotem
qe pe marrin kta per me shetit boten
kohen sun e nal po kujdes mos e hup
mos e shfrytzo veq favor tanin qdo minut
po prap mos maj gajle se ket e kan 1 shok tvertet
ajo osht vetmia qe kurr nuk tlen vet

Reff :

Larg jem o shok
spo mushen men dot
Nuk po shohin athu jem qerru
Tverteten perpara jem me dhe tu e mbulu


Ky tekst u dërgua nga ClirimDaddy F
Publikimi: 16/10/2012


Daddy F - Popull Që S'menojn
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Popull Që S'menojn".
3. Video është e këngës "Popull Që S'menojn", por nuk këndohet nga Daddy F.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Daddy F:


Komente 0