Dafina Buzhala
Dafina Buzhala
Dafina Buzhala
  • Vendlindja:
  •  Zvicër
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër Zvicër
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Nentor 1998
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Dafina Buzhala është këngëtare e njohur. Këngëtarja e re Dafina Buzhala, se ka ndërmend ta harrojë vendin e të parëve të saj. Edhe pse është lindur dhe rritur në shtetin e Zvicrës, këngëtarja i këndon Kosovës, duke thënë se atë nuk e ndërron më asgjë. Zhanri i muzikës është moderne i gërshetuar me elemente të muzikës popullore shqiptare.

Më datë 16 Maj 2015, Dafina Buzhala publikon videoklipin "E Dua Kosoven". Muzika e këngës u punua nga Rajmond Prenaj, teksti u shkrua nga Milaim Islami, ndërsa për orkestrimin u kujdes Hekuran Prenaj. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative. Dafina tregon emocionet që ka kur vjen në Kosovë, për veshjen kombëtare, sidomos për vallen shqip dhe vallen e Rugovës dhe traditat kombëtare të Drenicës.

Më datë 31 Korrik 2015, Dafina Buzhala publikon videoklipin "Dua Ta Di".

Më datë 1 Dhjetor 2016, Dafina Buzhala publikon videoklipin "Numri Njo".

Më datë 2 Shtator 2017, Dafina Buzhala publikon videoklipin "Sonte A Je Ti". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Fero, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Filmnation.

Më datë 24 Tetor 2017, Dafina Buzhala publikon videoklipin "Hajt Bejbe". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 16 Dhjetor 2017, Dafina Buzhala publikon videoklipin "Pa Ty". Muzika e këngës u punua nga Libri, teksti u shkrua nga Timi Novoberda (Tim). Videoklipi u prodhua nga Blerdi Manushi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0