Dafina Morina
Dafina Morina
Dafina Morina
  • Vendlindja:
  • Suharekë Kosovë
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 30 Janar 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Dafina Morina është këngëtare e njohur. Me muzike merret dhe kendon qe nga femijria, në koncerte me Shoqerinë Kulturo Artistike “Jehona” Suharekë. Ajo ka hyrë në tregun shqiptar si këngëtare popullore. Zëri i saj karakterizohet me vokal të fuqishëm, këndon në dasma që nga viti 2010 dhe ka grupin e saj muzikor. Numri kontaktues (Menaxherit): 0038344184419.

Më datë 27 Shtator 2014, Dafina Morina publikon videoklipin e parë "Kenga Shqipe".

Më datë 15 Dhjetor 2015, Dafina Morina publikon videoklipin "Si Zingjin Si Fukara".

Në vitin 2015, Dafina Morina publikon albumin "Na Vjen Dita".

Më datë 20 Maj 2018, Dafina Morina publikon videoklipin "Kena Marr Nuse Perqefi". Për orkestrimin u kujdes Enver Ibrahimi.

Në vitin 2019, Dafina Morina publikon albumin "Live 2019".

Më datë 18 Shkurt 2020, Dafina Morina publikon videoklipin "Kush Ka Humb Nje Dashuri".

Më datë 21 Maj 2022, Sala Bekteshi & Dafina Morina publikojnë videoklipin "Fustani I Kuq". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, ndërsa teksti u shkrua nga Sami Aliu. Videoklipi u prodhua nga kompania A Films.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1