Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dafina Morina - Ajshe Ajshe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ajshe Ajshe".
3. Video është e këngës "Ajshe Ajshe", por nuk këndohet nga Dafina Morina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Dafina Morina - Ajshe Ajshe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Na Vjen Dita"

Komente

Asnjë Koment

18/06/2015

2015-06-18T05:26:28+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ajshe Ajshe" kënduar nga Dafina Morina.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 10 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
10

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Cani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ajshe Ajshe pulpulaçe
Hajde dalim rrim ne baçe x2

Shoqerine bojme na si nazen
Kuq e bardhe si mollat lalçe
Hije t'kan çukat ne faqe
Kur po t'shoh zemren ma kenaqe

Hije t'kan çukat ne faqe
Kur po t'shoh zemren ma kenaqe

Ajshe hije t'ka fustani
Buzet e kuqe si bostani x2

Ata vetllat si gajtani
Po ta keput belin kollani
Syte e zi si dy filxhana
Po m'del zemer me nallana

Ata si dy filxhana
Po m'del zemer me nallana

...

Ajshe dhambet si elmaza
Floket e preme me tallaza x2

Balli yt çel drit si hana
Gjoksi mbushur me gjerdana
Shtati yt si peshk delfine
Lule e bukur si dafina

Shtati yt si peshk delfine
Lule e bukur si dafinaMë Shumë Këngë Nga Dafina Morina:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë