Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dafina Morina - Luhet Vallja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Luhet Vallja".
3. Video është e këngës "Luhet Vallja", por nuk këndohet nga Dafina Morina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Dafina Morina - Luhet Vallja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Na Vjen Dita"

Komente

Asnjë Koment

18/06/2015

2015-06-18T08:35:07+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Luhet Vallja" kënduar nga Dafina Morina.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Teuta Selimi - Luhet Vallja

Luhet vallja e pare Lulije
Luhet vallja e pare
Luhet vallja e pare Lulije
Luhet vallja e pare

E lumja ti Lulije ku ki me ardh
E lumja ti Lulije ku ki me ardh

Luhet vallja e dyte Lulije
Luhet vallja e dyte
Luhet vallja e dyte Lulije
Luher vallja e dyte

E lumja ti Lulije ku ki me zhdryp
E lumja ti Lulije ku ki me zhdryp

Luhet vallja e tret Lulije
Luhet vallja e tret
Luhet vallja e tret Lulije
Luhet vallja e tret

E lumja ti Lulije me kan qon jet
E lumja ti Lulije me kan qon jet

Mira Janji - Luhet Vallja

lumja nena lumja
per diten e bardhe
jane mbledh mehalla
te na jane tuj ardh

te na jehon kenga
te na bjer tupani
luhet vallja shqipe
larg i nihet zeni

reff..
Kush po i jep valles shyret
cika te reja si sherbet
mes te oborrit lujn me qejf
sillet vallja kendojn me def

sa her bejna dasem bejna atmosfer
jemi zemermir kujt si bejna sher
dasmat vet nuk behen vallen se fillojna
sa po te vijn shoqnia venin pesh e cojna.
Më Shumë Këngë Nga Dafina Morina:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë