A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Dafina Morina - O Moj Dukane


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/06/2015

2015-06-18T09:49:56

Song from the album:

"Na Vjen Dita"It's a long time that we try finding the lyrics to "O Moj Dukane" sung by Dafina Morina.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Dafina Morina attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Bekim Kastrati - O Moj Dukane

Ooo moj dugane mojj duganee puna e mar deshta me te thann hejj hejj puna e mar deshta me tee thann oo puna mar desht me te thannee dul 1 gjarper me na ngran hejj hejj dul 1 gjarper me na ngran.
Ooo dul 1 gjarper me na ngrann eee ku do te rrina neser mrama hejj hejj ku do te rrina neser mrama oo ku do te rrina neser mrama ne dhom te vogel rrethh me gjama hejj hejj ne dhom te vogel rrethh me gjama.
Ooo ne od te vogel rreth me gjama aty rishin 2-3 zana hejj hejj atyy rishin 2-3 zana, oo atyy rrishinn 2-3 zana pishin kafe me filgjan hejj hejj pishin kafe me filgjana

Afrim Muciqi - O Moj Dukane

O moj dukane ,moj dukane
Puna e mare, deshta met than e
Hej hej hej.
Puna e mar, deshta met thaneee.

O puna e mare deshta met than e ,
Dul ni gjarpen ,don me na ngran e
Hej hej hej.
Dul ni gjarpen don me nan ngraneee.

O ku po rrina sonte mbrama,
Ne ode te madhe reth me gjama
Hej hej hej.
N'ode te madhe reth me gjamaaa.

O n'ode te madhe reth me gjama,
Aty rrishin dy tri zana
Hej hej hej.
Aty rrishin dy tri zanaaa.

O aty rrishin dy tri zana,
Bojshin drit sa dy tri lama,
Hej hej hej.
Bojshin drit sa dy tri lamaaa.

O bojshin drit sa dy tri lama,
Pishin kafe me filxhana ,
Hej hej hej.
Pishtin kafe me filxhanaaa.

O me filxhan me tepsije,
Rrush te embel leblebije,
Hej hej hej.
Rrush te embel leblebije.

Këngë Të Shqipërisë Së Jugut - O Moj Dukane

O moj dukane, moj dukane
“Puna e mbarë!” deshta me t’thanë
Hej, hej, hej!
Puna e mbarë deshta me t’thanë.
O puna e mbarë deshta me t’than-e
Du’l një gjarpër me na ngranë
Hej, hej, hej!
Du’l një gjarpër me na ngranë.
- O ku po rrina nesër mrama?
- N’odë të vogël rreth me xhama
Hej, hej, hej!
N’odë të vogël rreth me xhama.
O n’odë të vogël rreth me xhama
Aty rrijshin dy-tri zana.
Hej, hej, hej!
Aty rrijshin dy-tri zana.
O aty rrijshin dy-tri zana
Bajshin dritë sa dy-tri llama
Hej, hej, hej!
Bajshin dritë sa dy-tri llama.
O bajshin dritë sa dy-tri llama
Pijshin kafe me filxhana
Hej, hej, hej!
Pijshin kafe me filxhana.
O me filxhana me kutia
Rrush të bardhë e leblebia
Hej, hej, hejI
Rrush të bardhë e leblebia.k
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019