Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dafina Morina - O Moj Dukane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Moj Dukane".
3. Video është e këngës "O Moj Dukane", por nuk këndohet nga Dafina Morina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Dafina Morina - O Moj Dukane Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Na Vjen Dita"

Komente

Asnjë Koment

18/06/2015

2015-06-18T08:49:56+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "O Moj Dukane" kënduar nga Dafina Morina.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bekim Kastrati - O Moj Dukane

Ooo moj dugane mojj duganee puna e mar deshta me te thann hejj hejj puna e mar deshta me tee thann oo puna mar desht me te thannee dul 1 gjarper me na ngran hejj hejj dul 1 gjarper me na ngran.
Ooo dul 1 gjarper me na ngrann eee ku do te rrina neser mrama hejj hejj ku do te rrina neser mrama oo ku do te rrina neser mrama ne dhom te vogel rrethh me gjama hejj hejj ne dhom te vogel rrethh me gjama.
Ooo ne od te vogel rreth me gjama aty rishin 2-3 zana hejj hejj atyy rishin 2-3 zana, oo atyy rrishinn 2-3 zana pishin kafe me filgjan hejj hejj pishin kafe me filgjana

Afrim Muciqi - O Moj Dukane

O moj dukane ,moj dukane
Puna e mare, deshta met than e
Hej hej hej.
Puna e mar, deshta met thaneee.

O puna e mare deshta met than e ,
Dul ni gjarpen ,don me na ngran e
Hej hej hej.
Dul ni gjarpen don me nan ngraneee.

O ku po rrina sonte mbrama,
Ne ode te madhe reth me gjama
Hej hej hej.
N'ode te madhe reth me gjamaaa.

O n'ode te madhe reth me gjama,
Aty rrishin dy tri zana
Hej hej hej.
Aty rrishin dy tri zanaaa.

O aty rrishin dy tri zana,
Bojshin drit sa dy tri lama,
Hej hej hej.
Bojshin drit sa dy tri lamaaa.

O bojshin drit sa dy tri lama,
Pishin kafe me filxhana ,
Hej hej hej.
Pishtin kafe me filxhanaaa.

O me filxhan me tepsije,
Rrush te embel leblebije,
Hej hej hej.
Rrush te embel leblebije.

Këngë Të Shqipërisë Së Jugut - O Moj Dukane

O moj dukane, moj dukane
“Puna e mbarë!” deshta me t’thanë
Hej, hej, hej!
Puna e mbarë deshta me t’thanë.
O puna e mbarë deshta me t’than-e
Du’l një gjarpër me na ngranë
Hej, hej, hej!
Du’l një gjarpër me na ngranë.
- O ku po rrina nesër mrama?
- N’odë të vogël rreth me xhama
Hej, hej, hej!
N’odë të vogël rreth me xhama.
O n’odë të vogël rreth me xhama
Aty rrijshin dy-tri zana.
Hej, hej, hej!
Aty rrijshin dy-tri zana.
O aty rrijshin dy-tri zana
Bajshin dritë sa dy-tri llama
Hej, hej, hej!
Bajshin dritë sa dy-tri llama.
O bajshin dritë sa dy-tri llama
Pijshin kafe me filxhana
Hej, hej, hej!
Pijshin kafe me filxhana.
O me filxhana me kutia
Rrush të bardhë e leblebia
Hej, hej, hejI
Rrush të bardhë e leblebia.k
Më Shumë Këngë Nga Dafina Morina:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë