Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dafina Morina - Potpuri (Gezuar 2020)

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri (Gezuar 2020)".
3. Video është e këngës "Potpuri (Gezuar 2020)", por nuk këndohet nga Dafina Morina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dafina Morina - Potpuri (Gezuar 2020)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

08/11/2019

2019-11-08T16:00:05+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri (Gezuar 2020)" kënduar nga Dafina Morina.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Dafina Morina i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Salije Bajrami - Potpuri (Gezuar 2020)

Tracklist:
01. 00:28 Ku po shkon moj rrushja e lales
02. 03:44 O mor djal, djali ri
03. 05:15 Moj shami e kuqe, moj shami e verdh
04. 07:14 Kalle kalle malin, nena marton djalin
05. 08:50 Bejna dasem, lunjna knojna
06. 11:00 O moj dukane

Argjenda Selimi & Xhela - Potpuri (Gezuar 2020)

ARGJENDA:
hajde do ta kallim
do ta kallim o
ani qfar do nuse na nuk marrim o
ani qfar do nuse na nuk marrim o

na i marrim oj nuset e mira o
na i marrim qfar na i dojn vllaznia o
na i marrim qfar na i dojn vllaznia o

XHELA:
Hajde na ta kallim
Na ta kallim o
Ani qfar do nuse na nuk marrim o
Ani qfar do nuse na nuk marrim o

Na se kallim me tym e me flake o
Po e kallim medet me shuplake o
Po e kallim medet me shuplake o

Oj lulie moj pllumbi bardhe
Oj lulie moj pllumbi bardhe
Boll shetite moj dardh em dardhe
Boll shetite moj dardh em dardhe

ARGJENDA:
Dardh em dardhe moj pem en peme
Dardh em dardhe moj pem en peme
Erdhe more moj vllaun teme
Erdhe more moj vllaun teme

XHELA:
Dit e dasmes ka qellue
Jan m'bledh bijat me ni ven
Qifti ri tuj festue
Mat bukrin gazmend
2x

Hajde knojna me daire
Na ka dal nusja e mire
hajde gjith knojna me za
Nafak t'madhe kena na
2x

ARGJENDA:
Hajde knojna me daire
Na ka ardh nusja e mire
hajde gjith knojna me za
Nafak t'madhe kena na
2x

Taulant Bajraliu & Shpresa Gojani - Potpuri (Gezuar 2020)

TAULANT:
O moj e mira mori
neper therra
O moj e mira mori
neper neper therra

O t'luta t'luta
mori sa ke vera
O t'luta t'luta
mori sa ke sa ke vera

SHPRESA:
O sa ke vera mori
na erdh vjeshta
O sa ke vera mori
na erdh na erdh vjeshta

O djal mat bukrin
more vet e deshta
O djal mat bukrin
more vet e vet e deshta

O ti djali pa martue
O ti djali pa martue
Shite shpine e merrem mue
Shite shpine e merrem mue

TAULANT:
Une shpine nuk e shese
Une shpine nuk e shese
ja dot marre ja dot vdese
ja dot marre ja dot vdese

Oj ti vajz e pa martume
Oj ti vajz e pa martume
Shite oren merrem mue
Shite oren merrem mue

SHPRESA:
Une oren nuk e shese
Une oren nuk e shese
Ja dot marr e ja dot vdese
Ja dot marr e ja dot vdese

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Dafina Morina:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet