Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dafina Morina - Potpuri (Gezuar 2021) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri (Gezuar 2021)" kënduar nga Dafina Morina.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bardhe Gega - Potpuri (Gezuar 2021)

E ku me rrite ti at shtat o moj e mire o
E ku me rrite ti at shtat o moj e mire o
E kam rrite te shpija e nanes o more djalo
E kam rrite te shpija e nanes o more djalo

E malli shum me paska marre o moj e mire o
E malli shum me paska marre o moj e mire o
Po te pres me kemishe te bardhe o more djalo
Po te pres me kemishe te bardhe o more djalo

Me at trup o qe mke ti ah ta kam ziliiii.
Me at trup o qe mke ti ah ta kam ziliiii.
Trupi prej teje, fustani prej meje.
Jo nuk ndahem kur per jete un o prej teje.
Trupi prej teje, fustani prej meje.
Jo nuk ndahem kur per jete un o prej teje.

Me at doren qe mke ti, ah ta kam ziliii.
Me at doren qe mke ti, ah ta kam ziliii.
Dora prej teje unaza prej meje.
Jo nuk ndahem kur per jete un o prej teje.
Dora prej teje unaza prej meje.
Jo nuk ndahem kur per jete un o prej teje.

Heeej dada ta jep doren, ta jep xhamadanin
hajde luje lojen o djal oj dades hajde na hiq mallin.
Dada ta jep gishtin, gishtin e unazes o cma knaqe
shirtin o hajde hajde hajde o djalo i dadeees.
Dada ta jep syrin se tkam per marak, hajde o
djalo i dades o hajde hajde hajde te rrime bajashke.

Elona Leka & Artan Jusufi - Potpuri (Gezuar 2021)

Jame e embel:

e pranova ndarjen, si asgje nuk ndodhi
sa po ketheva shpinen, nje pike lori rrodhi
me than shum e eger paska qen ajo
edhe shum xheloze s'guxon me i be ze

Si kajmak e bakllava e embel si sheqeri
jame i ilaq qe ty te kenaq, me tjetren te ka zene sherri

Sdua qe te dish se per ty po vuaj
tham lamtumiren dhe mbetem te huaj
me thanshum e eger, paska qene ajo
edhe shum e e eger, e s'guxon me i be zo

Si kajmak e bakllava e embel si sheqeri
jame i ilaq qe ty te kenaq, me tjetren te ka zene sherri

Muzika ne Maximum:

per hater e per qef, me tupana bejna zef
keshtu sonte qenka shkru deri na sabah me u disponu

hajde ne kame e conu krejt, nuk kem ardh per me nejt
erdhi reni me ju kenu skeni care pa vallzu
a po doni me bo shkrum
muzika ne maksimum
per cika e per djem knohet kenga pa problem

per hater e per qef me tupana bejna zef
keshtu qonte qenka shkru deri ne sabah me u disponu

nese doni me u knaq, jo nuk mbaron me kaq
tash ritmi vjen me bas, e dushmanat kan me plas
a po doni me ba shkrum muzika ne maksimum
per cika e per djem knohet kenga pa problem

Shaip Sherifi & Coda Band - Potpuri (Gezuar 2021)

KENGET:
Labi - Me ndnjena mos luj
West Side Family - Skena para
Sinan Vllasaliu - Me havera

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 28/11/2020Më Shumë Këngë Nga Dafina Morina:


Komente mbi këtë këngëDafina Morina - Potpuri (Gezuar 2021)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri (Gezuar 2021)".
3. Video është e këngës "Potpuri (Gezuar 2021)", por nuk këndohet nga Dafina Morina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.