Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Dafina Zeqiri - A Te Kujtohet Kur Jemi Krue

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Te Kujtohet Kur Jemi Krue".
3. Video është e këngës "A Te Kujtohet Kur Jemi Krue", por nuk këndohet nga Dafina Zeqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dafina Zeqiri - A Te Kujtohet Kur Jemi Krue  (Feat. Naim Krasniqi)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  116

Komente

5 🔥

Featuring

Naim Krasniqi

19/02/2014

2014-02-19T17:37:06+00:00Naim Krasniqi:
A te kujtohet zemer
loja me maquka?
A te kujtohet kur katunit
i ra zhuga?

Her une ty her ti mu
sa u knaqshum tu u kru
Krejt katuni um kish
lakmi qysh um krujshe ti

Kur e shtishe doren
n'kulet e tua
E timi kres um dilke
medet per mua

Zhug e ron ish kon
na kish pas qillu
Skishim faj po u dashke
me u kru

Tybe edhe lisat t'kishin
lakmi ngat cullakit tan
un shkrum i zi

Nuk e hupshum renin
fort mir e di
niher un niher ti

Oh kryt e nanes t'bojsha be
kruj mos u nal
Oh se um shtine n'dhe
Oh s'kishim qare u dashke
me u kru
Se zhug e ran na kish pas
qillu

Dafina Zeqiri:
A t'kujtohet qysh na shkojke
dita n'loj
Na u krujshim e lopt na
ran n`terrfoj

Her un ty her ti mu
sa u knaqshum tu u kru
Krejt katuni ne kam u qu
lopt me na i pshtu

Kur na hini zemer baci
me lagraqk prej dajakit
nervetit ba helaq

Zhug e ran na kish pash qillu
s'kishim faj u dashke me
u kru

Tybe edhe lisat kishin
lakmi nga cullakit tem
ti shkrum i zi (fut i zi)

Nuk i huqi renin
fort mir e di
Niher un niher ti

Oh kryt e nanes um bojshe
be kruj mos u nal se um
shtine n'dhe
Oh s'kishum qare u dashke
me u kry se zhug e ran
na ka qillu

Uhh i nam shiki dam bibibidam (3x)

Ku na met ku e lam

Uhh i nam shiki dam bibibidam (3x)

Ku na met ku e lam 2x


Ky tekst u dërgua nga  Fjolllaa   AgNnNesssA   Baani10   Laaddaa   aronii
Më Shumë Këngë Nga Dafina Zeqiri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet