Daiklin
Daiklin
Daiklin
  • Vendlindja:
  • Elbasan Shqipëri
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 8 Gusht 1994
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Daiklin është këngëtar. Hysni Floqi eshte nje kantautor i cili ka nisur studimet e para si muzikant ne moshen 7 vjecare ne instrumentin e violincelit dhe me pas i zgjeroi aftesite ne instrumente te tjera si piano dhe kitara. Pervec dhuntis se tij per te luajtur ne instrumente te ndryshme ai dallohej edhe per improvizime ne rryma te ndryshme muzikore gje qe me kalimin e kohes solli dhe kengen e tij te pare "Diellin tim", kenge te cilen muziken dhe tekstin ai ia kushtoi nje personi shume te afert.

Në Maj 2015, Daiklin merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Diellin Tim".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0