Më mbaj mend (për 1 muaj)

Daim Lala, Aida Doci, Lori & Xhela - Pse U Ndame  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Aida Doçi

Më Shumë Nga

Lori

Më Shumë Nga

Xhela

14/12/2016

2016-12-14T16:00:07+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pse U Ndame" kënduar nga Daim Lala, Aida Doci, Lori & Xhela.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Daim Lala, Aida Doci, Lori & Xhela i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Altin Sulku - Pse U Ndame

Fotografit e tua, i kam ne sirtar
sa her mer malli un i hap per ti parë
Aroma jote eshte akoma neper shtepi
edhe pse ike, ti je aty.

REF.:
Ani N’dasht per dashnin po qaj
Nuk e di nga ne kush beri faj
Cfare ka ngel te un jan vec trishtime
Ti ja more ajkën dashnis
e mua m’le n’kujtime
E pranoj per Dashnin po Qaj
Nuk e di nga ne Kush beri Faj
Cfare ka ngel te un jan vec Trishtime
Ti ja more Ajkën Dashnis
e mua m’le n’Kujtime.

Emri yt tatuazh ne zemren time
ku ka dashni pa fjal e pa gabime
dhe pse sot me dike tjeter
shtratin e ndan
me fal qe ende ty te dua si i marrë.

REF.:
Ani N’dasht per dashnin po qaj
Nuk e di nga ne kush beri faj
Cfare ka ngel te un jan vec trishtime
Ti ja more ajkën dashnis
e mua m’le n’kujtime
E pranoj per Dashnin po Qaj
Nuk e di nga ne Kush beri Faj
Cfare ka ngel te un jan vec Trishtime
Ti ja more Ajkën Dashnis
e mua m’le n’Kujtime.

Dhurata Aliaj - Pse U Ndame

Nuk u ndame nga xhelozia
Nuk u ndame as nga inati
Ne kete jete dhe dashuria
Paska qene loder e fatit

Ref
Pse pse u ndame
Njeri tjetrin ku e lame
Ti pa mu e une pa ty
Me ri te kisha mbet pa sy.

Ganimete Abazi (Ganja) - Pse U Ndame

Ishte koh e keqe
sisht për dashuri
Dimri t'bënte vapë
verës binte shi.

Dita isht e errët
nata e ndricuar
Kurse un e cmendur
se ti kishe shkuar.

Ref.(x2)

Pse ne u ndam
askush nuk e di
Vallë cili dreq
na bëri magji.

Un e kërkoj
shëmbëllimin tënd
Castet e kaluara
më hinin në mënd.

Ref.(x4)

Pse ne u ndam
askush nuk e di
Vallë cili dreq
na bëri magji.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Daim Lala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet