A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Daim Lala & Lule Mustafa - Veç Në Fotografi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/01/2017

2017-01-27T18:00:00

See Also

Lule Mustafa

Lyrics:

Fatmir Muja

Music & Arrangement:

Rrahman Kryeziu


Një lot, pikoi sot
Mbi një fotografi
Të buzëqeshur kishim dalë
Atëherë unë dhe ti

Ah ndjenjat m’i ke vra
Si askush në jetë
Veç n’fotografi
T’lumtur kemi mbetë

Lulja:
Nuk është e vërtetë
Jo nuk është e vërtetë
Njëqind herë t’kam lutë
Dashninë s’e ke rujt

Malli m’ka marrë
Për kohën shkuar
Veç n’fotografi
Jam e palënduar

Ref.
Qaj, qaj lotin s’mund ta mbaj
A mundesh me m’falë pa m’thanë: “Ti ke faj”
Mos lejo me vdekë zemra pa dashni
Mos lejo me mbetë bashkë veç në fotografi


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019