Më mbaj mend (për 1 muaj)

Daim Lala - Te Ura E Gurit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Endrra jone e vetme
Ishte me u martu

Me pas nji shpi t’vogel t’ lumtur me jetu
Buk e kryp e rahat shpirti, dhe nje cik e djal
Dit e nat ju lutshim zotit

kur mos me na ndaaaa
Kur mos me na ndaaaa

Te ura e gurit, me ty zemer dashnin e fillova
Te ura e gurit, u largove me syyy lotova...

Mu baft varri te kjo ure
Mu baft trupi hi e gur

Mos harro sa tjrsh gjalle
Sa tka dasht dikur ky djal...

Kjo dynja e rejshme, asgje e vertet..

Shkaku pasurise mall, dashuri s ´ka mbet..
Fukara por t’jemi t’´lumtur sa here mpate than,,
Por me kohen ndrrove mendje

Ke ngu bab e nan
Vendose me mlan...


Ky tekst u dërgua nga NurediniXh


Nuk kemi video për këtë këngë.
Daim Lala - Te Ura E Gurit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Ura E Gurit".
3. Video është e këngës "Te Ura E Gurit", por nuk këndohet nga Daim Lala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Daim Lala:


Komente 0