Më mbaj mend (për 1 muaj)

Daim Lala & Flora Gashi - Nana Është Mbretnesha E Shpis Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Defi I Mire O Keta Te Na
Zhgohen. Defi I Mire O
Keta Te Na Zhgohen Nusja
Jon Kur E Lun Horen Dhondri
E Percjell I Dyti Nones Po
I Kenaqet Shpirti. Defi I
Mire O Keta Te Na Zhgohen
Nusja Jon Kur E Lun Horen
Dhondri E Percjell I Dyti
Nones Po I Kenaqet Shpirti

Defi I Mire O Keta Te Na Zhgohen

Krisi Pushka Ani Per Mbi Shpi
Apo Nini Ju More Kojshi.
Hajde Bujrum Dasem Na Po Bojm
Ma Te Mirin Sot Po E Martojm
. Krisi Pushka Ani Per Mbi Shpi
Apo Nini Ju More Kojshi. O Hajde
Bujrum Dasem Na Po Bojm Ma Te
Mirin Sot Po E Martojm

REFRENI

Defi I Mire O Keta Te Na Zhgohen
Nusja Jon Kur E Lun Horen
Dhondri E Percjell I Dyti Nones
Po I Kenaqet Shpirti. Defi I
Mire O Keta Te Na Zhgohen Nusja
Jon Kur E Lun Horen Dhondri E
Percjell I Dyti Nones Po I
Kenaqet Shpirti

TEKSTI DY

Lume Lumo Kush Ka Dal Me Lujt
Motra Jem O Sa Shume E Du.
Po E Marrim Nusen Ma Te Miren
Ja Plotsojm O Nones Deshiren
. Lume Lumo Kush Ka Dal Me
Lujt Motra Jem O Sa Shume E
Du. Po E Marrim Nusen Ma Te
Miren Ja Plotsojm O Nones Deshiren

REFRENI DY

Defi I Mire O Keta Te Na
Zhgohen Nusja Jon Kur E
Lun Horen Dhondri E Percjell
I Dyti Nones Po I Kenaqet
Shpirti. Defi I Mire O Keta
Te Na Zhgohen Nusja Jon Kur E
Lun Horen Dhondri E Percjell I
Dyti Nones Po I Kenaqet Shpirti

Nena Eshte Mbretresha E Shpis

Nona Ime E Dashur Ti Mos Kije
Derdh Ka Met Kqyr Ty Nusja Sikur
Une Me Vet. Nona Ime E Dashur Ti
Hic Mos Kije Derdh Ka Met Kqyr Ty
Nusja Sikur Une Me Vet

Vjerra Ime E Mire Kena Meu
kaq Bashke Sikur Nonen Teme
Une Ty Kam Met Dasht. Vjerra
Ime E Mire Kena Meu kaq Bashke
Sikur Nonen Teme Une Ty Kam
Met Dasht

REFRENI

None None E Lumja None Per
Ty Jap Krejt Dynjon Nusja
Ylli I Bukuris Po Ti Je
Mbretresha E Shpis

Vjerra Jem Shume E Mire Ta
Boj Kafen Me Deshire Na Shkon
Dita Fol E Qesh Ti Ne Shpi Je
Mbretresh

TEKSTI DY

Nusja Jem E Bukur Ta Bojm Temena
Ta Mbaron Ty Kafen Saba Per Saba
. Nusja Jem E Bukur Ta Bojm
Temena Ta Mbaron Ty Kafen Saba
Per Saba

Nuk Pertoj Per Vjerren E DU
Sikur None Saba E Aksham Oh
Kam Mei Nejt Ne Kom. Nuk
Pertoj Per Vjerren E DU Sikur
None Saba E Aksham Oh Kam Mei
Nejt Ne Kom

REFRENI DY

None None E Lumja None Per
Ty Jap Krejt Dynjon Nusja
Ylli I Bukuris Po Ti Je
Mbretresha E Shpis

Vjerra Jem Shume E Mire Ta
Boj Kafen Me Deshire Na
Shkon Dita Fol E Qesh Ti
Ne Shpi Je Mbretresh

TEKSTI TRE

TALLAVA

O Daim Lala O Hajde Du Mei Pershendet
E Du Mei Pershndet Kjo Tallava O
Hajde O Shenosh E Mire Moj Flora
Juve Me Ju Gjete Sonte Tek Shaban
Libonia O Hajde Me E Kalle Fitilin E
Fjale Nga Domalia O Flora Daim Lala
O Hajde E Mire Me Ja Qit Tymin E Kush
Ma Luj Ka Vallen Shifoni Ma I Miri Apo
E Shikon Moj Flora Bosi Hova Hova Po Me
Gjun Pare Hajde Si Me Gjujt Pellumba E
Si Me Gjujt Pellumba Per Ty Vellazni O
Hajde Lene Te Bohet Nomi Oh Jo Nuk Po
Vallzona O Po Ja Leshoj Une Renin O Me
Ju Kenu Pak Flora Hajd Moj Flora Hajde
Bylbyli I Suareks E Keno Nji Tallava O
Hajde O Sonte Prej Gezimit Vizioni.Libonis
E Mire Ja Qisim Tymin E Mire Ja Qisim Tymin

O Ne Kete Vend O Sonte O Po Kendon Bilbili Po
Kendon Bilbili O Tek Vizioni.Libonia O Po Ju
Kenoj Kam O Flora Dhe Daimi O Flora Dhe Daimi
O Qysh Ja Kem Zanato O Jalla Ne Kete Vend O
Gurbetqart O Sonte O Dojm Me I Pershndete E
Hajd Mei Pershndete O Kete Tallava Bre Shqipe
Oh Bojshin Me shnete Oh Ma Bojshin Me Shnete O
Diaspora O Hajde O Kur Te Vij Ne Kosove O Kur
Te Vij Ne Kosove O Mu E Ty Daimo O Sa Shume Na
Dojne O Valla Shume Na Dojne I Pershendesim
Hajde O Jalla Krejt Me Malle O Kybe Krejt Me
Malle Per Diaspor O Hajde O Jalla Dojm Me E
Kalle O Qym Von E Kem Kalle


Ky tekst u dërgua nga Arsi Cena

Daim Lala & Flora Gashi - Nana Është Mbretnesha E Shpis
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nana Është Mbretnesha E Shpis".
3. Video është e këngës "Nana Është Mbretnesha E Shpis", por nuk këndohet nga Daim Lala & Flora Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Daim Lala:


Komente 0