Më mbaj mend (për 1 muaj)


Daja Do - Maskat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maskat".
3. Video është e këngës "Maskat", por nuk këndohet nga Daja Do.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Daja Do - Maskat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

Mikrofoni I Artë 2006

Komente

Asnjë Koment

01/09/2006

2006-08-31T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Maskat" kënduar nga Daja Do.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Epoka 94 - Maskat

O Ti me sy që qajn
me sy që qeshin e që vrasin
me ata sy të kamufluar
që njëkohësisht më vrasin
Sytë me shiqim djallëzuar të maskuar
as shiu i njëqind pranverave
nuk mund ti lajnë

Heqni pra maskat
nëse e do jeten
nëse më don mua
si diellin si vehten
Mos më shiqo me
sy që qajnë
me sy që qeshin
e që vrajnë

NEC - Maskat

Nec Intro:

Nese don beef me neve at`her kapni lapsat
veq para se m`ja nis ma mir hekni maskat(2x)

Reptura 1*(NEC)

Naten e shtrigave..gjunjuni kimikave..
i boni kong qikave.tu reklamu firm t`patikave..
patetikave mos ja le as ni cop repit..
qija nanen se n`koh t fundit teton vesem,mesem...
Krejt qashtu qysh njejt jemi kon..
ata qe m`kan sha mas shpina kan me thon burr i mir o kon..
veq ka me kon von kshtu qe le t`thojn qa dojn..
se mu kurr me qi nanen ni reper ma t`mir sun ma bojn
Hiqni maskat o repera..pse spo thoni mir se erdhe..
une jom rrit n`rrug kur ti je kon n`qerdhe..
Kur fjala jem thuhet s`met sen pos pik...
krejt jon bo mangupa prej qe 50 cent u bo 1 thik..

Refreni:Nec &Saggi:

nise Saggi-qe Nis.rrxomi-prit ti renis.
ma mir mane gojen mshel se vi ju bohna-dentist
bo diss ti disa na sbojna kasapa jena me pre.
mozollah maska na s`vnojna se nuk kena qe me mshef.(2x)

Reptura 2*(Saggi)

Shum sene sjon qysh thuhen..po vepra o njesi matse.
e do tipa veq qe i mshefin..ka 10 ftyra mas ni maske.
masi para ni mase..harro se kanga t bon boom..
kno ti veq per veti vet qit e vet blej album..
plot,bojn plan me bo klan si mrena si jasht venit..
spo din bash ku mu bashku..se qdo territor o i jemi..
u shkru me deshtu ju kthenu me veshtru ka bina.
na bina rapp rill me llika..ngo me vesh tu jo t`atina..
Prishtina Gilani bashk tash senet vin en ven t`vet..
Edonis e nisi e Saggi kulmin ja qet...Check It.
Lshoja dy sy nese se sheh..dije qe ski t`pam e.
E pam sa mun rrin n kam diten qe hesap e lam..
kallxo ku hesap pe lojm e lojm e bojna krejt..
krejt Ok o so problem se sa po m`han munesh me vrejt..
Jaran o ran kjo barr per ty jom sharr per ty e t prej..
nuk mshefet fallci me fall..vno masken po apet t`vrej

Refreni:Nec &Saggi:

nise Saggi-qe Nis.rrxomi-prit ti renis.
ma mir mane gojen mshel se vi ju bohna-dentist
bo diss ti disa na sbojna kasapa jena me pre.
mozollah maska na s`vnojna se nuk kena qe me mshef.(2x)Yeah..
Më Shumë Këngë Nga Daja Do:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë