Më mbaj mend (për 1 muaj)

Daja Do & Diptella - Dit Tjeter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

verse1 daja do

Zonja dhe zotërinj do t'iu lus të më dëgjoni,
Ku kam gabim, ju lutem të më përmirsoni.
Dua t'iu flas për këtë jetë pa kuptim,
Dhe për këtë vend që ma çin progresin tim.
Shiko në sytë me mi dhe tregom se ç'ka sheh?!
Një jetë kotë e kotë, me mashtrime plot!!!
Ma kujto një ditë që mundem ta gëzoj,
apo një arsye që njerëzve t'iu besoj,
ose një shkak që të gëzohem pak,
apo një damar që pa interes t'më jep gjak!!!
Po nejse..."Ku Krejt turqit, aty edhe ALI PASHA"
Se m'kan ardh permi kar, he n'pidh t'nanës e pasha
Këtë vend bashkë me pushtetin,
Edhe këtë jetë ku rrena e çin realitetin.
Të lindesh e te rritesh këtu është genocid,
N'këtë paleolit me president Hemafrodit.
Kjo jetë është sikur deti pa ujë,
Me popull autokton, e me emër të hujë.
Por si do qoftë, kjo është jeta ime, e ky është vendi im,
Që në mes të ditës bëhet terr, trishtim!!!
Qija nanen, se s'jena lindë në Paris,
Me pi Don Perignon, në Royce Roys.
Por nafaka ime është këtu, në Ballkan,
Me kry fakulltet e me mbetë narkoman,

verse 2 diptella

N'disponin reshkas , pesimist pa mas
kaloj prej faza n'faz , ndjehem si shataza n'kafaz
laps e leter kapa se desha t'bertas
e n'dhom jom me dreqin tu kcy dans
bot e fothet jasht kejt kan nevoj per perqafim
e na tu pa TV rrim n'depresion him
luft per egzistenc zdim
n'gjak egersin , dita dram film
ven pa moral ku fallc t'jesh o normal
per monedh femra me syt mbyllt e bon nji anal
okej ky o rreth social me shije banal
qeveria sta jep at , sta jep ket kurvallek me bollek
probleme t'leme qe populli man kryt n'der jastek
vetem jash vendit te tij sheh te ardhmen cdo shqiptar
marrveshja ohrit egziston ne kuptim iluzionar
yea u nem kjo far..
prindi ska motiv per jeten e ka bosh kuleten
fmijt pa fakulltet meten
djali vogel n'tavolinen bosh e pret dreken,
bota rrotullohet ne gishtin e krizes
vlera jetes se njeriut sa e mizes
t'zezat ndaj njerzimit bohen atje tinzes
e rrethi per interes te kan shum hater
mrapa shpine shajn picka ti materPublikimi: 28/12/2012


Më Shumë Këngë Nga Daja Do:


Komente 0


Daja Do & Diptella - Dit Tjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dit Tjeter".
3. Video është e këngës "Dit Tjeter", por nuk këndohet nga Daja Do & Diptella.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.