Më mbaj mend (për 1 muaj)


Daja Do - Atje Ne Boten Tjeter

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Atje Ne Boten Tjeter".
3. Video është e këngës "Atje Ne Boten Tjeter", por nuk këndohet nga Daja Do.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Daja Do - Atje Ne Boten Tjeter  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

21/04/2013

2013-04-21T10:37:11+00:00polici:
Mirëmëngjes, a je ti I zoti I shtëpisë?
Kisha dashtë t'iu pyes diçka në emër të policisë
A keni vërejtur diçka të jashtëzakonshme,
Një objekt fluturues me ngjyrë të përkohëshme.
Apo një krijesë të gjatë e të gjelbërt,
Me sy të mëdhenjë e me një përbindësh të verbërt...
daja do:
Më falni por nuk I kam pa,
E nëse I shoh dua ti pyes diçka!
Ti pyes a rritet atje bari sikur tek ne gruri,
A kanë politikanë me gjeste majmuni.
Si quhen valutat atje dhe a devalvojnë,
A ka edhe atje njerëz që nga lufta përfitojnë.
A ekziston atje tatimi I vlerës shtuese,
A kanë president me manera vdekjepruese.
A ka polici dhe kush I kontrrollon,
A kanë dëgjuar për flajën korrupcion.
A janë nën sundim apo jetojnë të lirë,
Apo edhe atje vdesin për një ditë më të mirë.
Cila është atje mënyra e shumimit,
A I çinë femrat a shumohen prej tymit.
A është edhe atje rrena shtyllë e jetës.
Apo presin sikur këtu një rreze të të vërtetës.
A duhen në mes veti pa interes,
E në 100 vitet e fundit a kanë pasë atje progress.
A vriten atje apo si mbijetojnë,
A ka atje analfabetë që sundojnë.
Fjala pakicë atje a ekziston,
A kanë degju për politikë apo s'iu intereson.
Dua ta di atje a ngrehet bari,
A bahen gips atje,mos me iu'av n'di kari.
A u përzihet dikush në edukim,
Apo lindin gjeni ashtu me trashigim.
A mbizotëron atje mirësia e toleranca,
Apo edhe atje nervoza nuk ka balanca.
A ka bon -- ton në shoqëri,
Këto janë sendet që dua ti di...
E nëse është atje vetëm 1% më mirë se këtu,
Mos u nisni vetëm por mermëni edhe mu.
Të vi atje të largohem nga ky tmerr,
Parajsë në ambalazh, e në brendësi ferr.
Do të përkulem para jush me do e mos.
Vetëm të hikë nga ky CHAOS.


Ky tekst u dërgua nga Besian
Më Shumë Këngë Nga Daja Do:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet