A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Dajana Simoni - I Penduar Kthehesh


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

10/05/2009

2009-05-10T00:00:00

Participating in

Top Fest 6


S1:
Perse me ndal ne rrugen time
ç'kerkon tani nga mua
me hedh i ndrojtur ca shikime
e s'di se cfare te thuash
a nuk ishe valle ti
qe me shkele dashurine
ishte kjo pabesi

Me thua ti se ajo tjetra
ishte vetem aventure
se kjo na qenka e verteta
e ti je penduar shume
se s'rron pa mua dot,
dhe kerkon ty te t'besoj
syri yt derdh lot

Ref:
Te shikoj te penduar
me rreh zemra fort
te besoj, mos t'besoj
si t'ja bej se di
s'dua te t'humbas
e une s'rroj pa ty
jo nuk eshte marrezi

Qe te desha e te dua
une perseri
ndaj pendimit tend
i besoj tani
buza hesht nje cast
e zemra pohon
se kjo dashuri vazhdon

S2:
Fjale dhe vetem fjale degjo
nga buzet e tua
me kerkon qe te t'fal une ty
me arsyet je munduar
por e plagosur ndihem sot
jo s'mund te mohoj
se zemra pikon

me dhemb kur te shoh t'lenduar
por e lenduar jam edhe une
ku shkuan valle ato premtime
premtime te pafund
dua te t'besoj
por e veshtire te shoh
kur dyshimi me mbulon
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019