Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Dalle - Vitamina  (Feat. G-Bank)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

05/04/2013

2013-04-05T16:59:10+00:00

Featuring

G-Bank

Këngë e albumit:

"Nertok Showdown"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vitamina" kënduar nga Dalle.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Dalle i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Cannibalz - Vitamina

whauuuu..
Ca1bal..Ca1bal Records
Ca1bal..C-C-C-Ca1bal
Listen this shit !
G-G-G-G-Get up !

[Rascom]

- Nuk t`lo mu merzit Ca1balin me ngu.. mos i ngo t`zit hajde ngojem mu //
- Vet ki me pa e ki mu afru.. po ta thom me qef s`jom tu ta imponu //
- Shtine n`kry veq n`gojum mu.. do po m`thojn ti s`je per mu //
- Un jom prof ktu me ju msu.. ti se ki shoqnin per me t`inspiru //

- Me m`analizu n`flow jom unik.. me 1 vler tjeter une jom antik //
- Te ngom n`beat jom ekzotik.. mos ma bir te huna se une bona dramatik //
- Une boj sick.. A-a-ah.. une jom n`mic.. A-a-ah.. //
- Fantastik.. A-a-ah.. edhe magnetic.. A-a-a-a-ah //

[OverLord]

- Kejt e din.. Ca1balat ku rrin //
- Hey a po m`nin ?.. s`ma nin a ki shpin //
- E boj une Rap`in hot.. edhe nese don un kthena prap //
- Maksimumin e jap.. sahere boj Ra-a-ap //

- Hajde bone 1 hap.. hajde bone en club.. hajde bone me mu //
- Ti me mu je on top.. hajde qoni durt up.. se qashtu po du //
- Ju pini sa doni po ju runu se po deni.. po gaboni ju po shkoni tani mo sun ktheni //
- Vet po gzoni , ju pe vreni.. hitet e tona ju qaty i gjeni //

[Refreni]

[NiiL-B]

- Saher jeshohet bina dine se veq na po vina // [se veq na po vina]
- Rimat e tona jon nisoj sikur vitamina // [sikur vitamina]

O-o-o-ooo..

[OverLord]

- Saher jeshohet bina dine se veq na po vina // [se veq na po vina]
- Rimat e tona jon nisoj sikur vitamina // [sikur vitamina]

[Overdose]

- Hajde ti nese do mu m`ngu.. hajde ti nese do mu msu //
- Hit pi meje , ht per mu.. gabon nese thu TC`ja u shu //
- Jemi kejt high shoqnia jon.. ti inatgji ik ma naton //
- Runu pi neve se bohet von.. bonu fer se s`ke pa ma t`gjon //

- Jom hit per ty e ti je si rizell per mu //
- Nese menon pa ty s`pina [hehe] je tu u gabu //
- Overdose i din kejt trikat [trikat].. runi shpejt kejt qikat [qikat] //
- Mledhni kejt shipkat [shipkat].. n`koordinata i kom kejt pikat //

[F-Boogie]

- Saher une vi une jom on top n`hip hop sillna si n`glob //
- Sun e bon sun e thu tip top , une jom en Rap si ronaldo me top //
- Tash jom en trip prap para teje une jom en hap //
- Pi click`es ti je shum larg une flej en takt ti merr infrakt //

- Po doni me thon Rap`in e kom lon.. amo ngoni teton Bugi o n`mikrofon //
- Me ata qe i don e ti qe i ngon.. si na sun e bon Rap`i nuk po ta don //
- Do zo a pe don se Visari e bon nxet //
- Une jom me to ti je me to e nuk jom vet //

[Refreni]

[NiiL-B]

- Saher jeshohet bina dine se veq na po vina // [se veq na po vina]
- Rimat e tona jon nisoj sikur vitamina // [sikur vitamina]

O-o-o-ooo..

[OverLord]

- Saher jeshohet bina dine se veq na po vina // [se veq na po vina]
- Rimat e tona jon nisoj sikur vitamina // [sikur vitamina]

[NiiL-B]

- Une hi me repit saher vi tok i pit.. amo repi so i ngit une jom rrit n`beat //
- Nilli vjen me t`habit femer a po don me t`qit.. nese do me mu me nejt 5 minuta me prit //
- Une duna me shkru ti duhesh me ngu [ngu , ngu , ngu , ngu , ngu , ngu]
- Une muna me pru s`ma nin per ty qa thu [thu , thu , thu , thu]

- Saher qe Ca1bali shawty po t`kujtohet //
- 1 dit e plot me neve te ti nuk harrohet //
- Qato s`bon me fol per mu as mu munu me ma imponu //[hah]
- Ca1bali osht fuqi edhe nuk muni me mohu //

[Fresh-P]

- Pershendetje pi Freshit se Ca1bali osht on top //
- Neve na gjon n`ato vene mas shumti qe bohet hot //
- A ka naj kundershtim , na rrimi ku ka tim //
- Per ata qe nuk na dojn qeky sen o veq fillim //

- Se n`kejt Kosoven zoni TC`es po nihet [nihet]
- S`muni me fol se ky sen shum mir po shihet [shihet]
- E din ku osht rreziku , une ngaj te mkrofoni //
- Pi beat`es un nuk iki , se beat`in ma njek zoni //

[Refreni]

[NiiL-B]

- Saher jeshohet bina dine se veq na po vina // [se veq na po vina]
- Rimat e tona jon nisoj sikur vitamina // [sikur vitamina]

O-o-o-ooo..

[OverLord]

- Saher jeshohet bina dine se veq na po vina // [se veq na po vina]
- Rimat e tona jon nisoj sikur vitamina // [sikur vitamina]

O-o-o-ooo.. !!

Ingrit Gjoni - Vitamina

Nuk je fantastik
ti nuk ke taktike
të duhet praktike
shpirt ik ik…

dhe blue jeansi i zi
nuk është më në modë
celulari jot
ka nevoje për kod.

un kam qenë për ty
një shërim me sy
isha aspirinë
aa adrenalinë
shpirti im
asnjë shqetësim
ti vdes po s’pive
nga un vitaminë.

refreni

s’ka më vitaminë
për ty s’ka shërim
provoje me një tjetër
aspirinë.

s’ka më vitaminë
për ty s’ka shërim
provoje me një tjetër
aspirinë.

Muxika-muxika muxik xik
Muxika-muxika muxik xik
VITAMINA
Muxika-muxika muxik xik
Muxika-muxika muxik xik

un kam qënë për ty
nje shërim me sy
isha aspirinë
aa adrenalinë
shpirti im
asnjë shqetësim
ti vdes po s’pive
nga un vitaminë.

refreni

s’ka më vitaminë
per ty s’ka shërim
provoje me një tjetër
aspirinë.

s’ka më vitaminë
për ty s’ka shërim
provoje me një tjetër
aspirinë.

diagnoza për ty
mungesë vitamine
s’mund të kesh
s’ka më vitaminë
shpirti im.

refreni

s’ka më vitaminë
për ty s’ka shërim
provoje me një tjetër
aspirinë.

s’ka më vitaminë
për ty s’ka shërim
provoje me një tjetër
aspirinë.
Më Shumë Këngë Nga Dalle:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet