Më mbaj mend (për 1 muaj)

Daniel Kopsaj - Buke E Krype Prej Duarve Te Nanes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  4

Sa e rand plaga e gurbetit
Per ata si e kan provu
Asnje her sma ka marr mendja
Se aj fat do mbin dhe mu!

Larg familjes mshkoj rinia
Zemra m’digjet nlot e mallit,
Mi ka vra andrrat nga merzia,
Tu fshi lot me djersn e badhit,

Bjeri botes ana anes
Rehati kurr ske me gjet
Buk e kryp prej durve t’nanes
Gja ma amel ska nket jet.

Bjeri botes ana anes,
Rehati kurr ske me gjet,
S’mun e flas gjuhen e nanes,
Rrugeve të huaja i huj kam m’bet.

Kujtoj shokt e femiris,
Vednlinjen ku rrita shtatin
Ma lodh shpirti prej vetmis
Sa pa fat e zgjodha fatin,

Deri kur me kalu jeten
Pa i çmall zemrat sy me sy,
Qysh me ra npaqe me veten
Smuj me nejt as smuj me u kthy
Daniel Kopsaj
Publikimi: 05/01/2019
Muzika: Fran Kodra


Daniel Kopsaj - Buke E Krype Prej Duarve Te Nanes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Buke E Krype Prej Duarve Te Nanes".
3. Video është e këngës "Buke E Krype Prej Duarve Te Nanes", por nuk këndohet nga Daniel Kopsaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Daniel Kopsaj:


Komente 0