Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Dardan Shkreli - Thirre Emrin Tim

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Thirre Emrin Tim".
3. Video është e këngës "Thirre Emrin Tim", por nuk këndohet nga Dardan Shkreli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dardan Shkreli - Thirre Emrin Tim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Thirre Emrin Tim"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1997

1997-11-30T23:00:00+00:00O NJERI, EC ANËS LUMIT TEPOSHTË
DO TË HASËSH NË NJË LËDINË
KU NJË KASOLLE NJËHERË MOTI UNË VETË,
E PATA GODITUR, E PATA GODITUR O PËR BUKURI

DHE O NJERI, FARE MOS U HABIT
NË MOS DËGJOFSH QEN QË LEH, PRANË SHTËPISË SIME,
QENI KA NGORDHUR, POR FARE S'KA RËNDËSI
SEPSE ZINGJIRËT ENDE GJENDEN ATY...

DHE SHTYJE DERËN E OBORRIT PA GARDH,
THIRRE EMRIN TIM, TROKIT DY A TRI HERË,
NËSE S'TË PËRGJEGJET KUSH, MUND TË HYSH BRENDA,
DO TË SHOHËSH NUSËN TIME DHE NJË TUFË KALAMAJ!

O MIKU IM, NDOSHTA ME PAK FRIKË,
DO T'A MBUSH NJË GOTË ME QUMËSHT, TË LOPËS SË KOJSHISË,
DHE MOS U HIDHËRO, BUKË NUK KA ME SIGURI,
TROSHAT E FUNDIT DO T'I KENË HËNGËR MINJTË

DHE THUAJ...
"BURRI YT KA RËNË, ASHTU SI VDESIN TRIMAT,
AMANET TË KA LËNË, T'IA EDUKOSH JETIMAT..."

...DHE MOS TË THËNÇIN NËNË, N'TË DHIMBSET NDONJË FËMI,
NJË DITË KE PËR T'U THËNË, SI VDISET PËR LIRI,
SE ASKUSH S'MUND TË VRAS... AQ SA MUND TË LINDESH TI...
...SE ASKUSH S'MUND TË VRAS, AQ SA MUND TË LINDËSH TI...


Më Shumë Këngë Nga Dardan Shkreli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet