Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Dardan Shkreli - Hapu Tokë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hapu Tokë".
3. Video është e këngës "Hapu Tokë", por nuk këndohet nga Dardan Shkreli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dardan Shkreli - Hapu Tokë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Thirre Emrin Tim"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1997

1997-11-30T23:00:00+00:00Hapu tokë, hapu qiell,
o zot shikoji bijtë e tu ata kërkojnë pakëz diell.
Nuk ka diell, as tokë nën këmbë,
vetëm një kafshatë e hidhur, ëëë, më mbeti ndër dhëmbë.

Nuk ka sot, as nesër s'ka,
njëmijë sy shikojnë në ty, dhe presin pa nda.
Pse s'u bën zë, pse s'u jep shpresë,
shtrije dorën e shpëtimit mos lejo që të vdesë !

Më kanë gënjyer, qysh në shkollën fillore,
sa herë që ta kalosh rrugën kape babin për dore.

Duhet ta dëgjosh mësuesen, ajo është nëna e dytë,
kur të sheh njerëz t'përqafuar, atëherë mbylli sytë.

A Mos shiko MTV-në, mos rri natën deri vonë,
alkooli dhe duhani janë mëkat zoti nga lart shikon.

As mill, as hash, as seks, se thashë zoti nga lart shikon,
të gjithë beson në zot, po zoti në kend beson !

E ne nuk kemi kohë, por zotit kurrë s'i bëhet vonë
E ne nuk kemi kohë, por zotit kurrë s'i bëhet vonë

Duaje natën o i mjerë, se ajo është nëna e dytë,
Kur sheh njerëz të përvluar, ja vdis ja mbylli sytë!


Më Shumë Këngë Nga Dardan Shkreli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet