Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dardan Shkreli - I Vetmuar

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Vetmuar".
3. Video është e këngës "I Vetmuar", por nuk këndohet nga Dardan Shkreli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dardan Shkreli - I Vetmuar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

30/05/2007

2007-05-30T04:06:02+00:00Ref:
Para meje kuajt e egër
Rrugën e trupojnë,
E unë i shikoj...
Sonte s'dua të jem vetëm,
Vitet kalojnë,
Athua shumë kërkoj!

Kur një natë yjtë braktisin qiellin - jetë,
Rrugë e harruar, sa vjen e ngushtohet,
Dy xixëllonja do t'më biejnë në dorë,
Vetëm hëna më buzësheshë, dhe disi ngapak turpërohet.

Ecë ngadalë, porse nata po shpejton,
N'qetësi xhinkallat më shoqërojnë,
Më duket ftohtë, i fus duartë në xhepa,
E xhepat më janë grisur - por duart nuk kuptojnë!

Ref:
Para meje kuajt e egër
Rrugën e trupojnë,
E unë i shikoj...
Sonte s'dua të jem vetëm,
Vitet kalojnë,
Athua shumë kërkoj!

Erë e thatë si vdekja, frymën ma ndalë,
Vazhdoj rrugën i frikësuar,
Yjtë pikojnë në heshtje, sikur biejnë në moçal,
Dhe unë jam prap aq i vetmuar...


Më Shumë Këngë Nga Dardan Shkreli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet