Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Dardan Shkreli & Oktaj Raça - Pa Brenga  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

25/05/2007

2007-05-25T04:40:35+00:00Sharri, Mirusha, ti ecën si drenusha,
Drini, Gadimja, dua të jesh e imja,
Prizreni, Peja, eja vasho, eja,
Rugova...

Zbresim Grykës teposhtë,
Mbi valët e Bistricës ne vallëzojmë,
Dhe qetë-qetë këndojmë,
Mbi dashurinë...
U dashuruam sot,
Mu te kroni përmbi urë,
Emrat i gdhendëm në gurë,
Të mos na harrojnë!

Ref:
Sharri, Mirusha, ti ecën si drenusha,
Drini, Gadimja, dua të jesh e imja,
Prizreni, Peja, eja vasho, eja,
Rugova...!
Unë, dua sonte të të kem pranë,
Për krejt botën tjetër aq ma bën,
Askush s'merr vesh për ne,
Mos ik se kot e ke!

Gjithë vitin që kaloi,
Koka mbi libër në çdo çast,
Për dashuri nuk patëm rast,
Por asnjëherë nuk është vonë!
Mbrëmja në Karagaç,
Unë ngadalë dehem me gjin tonik,
Një verë nga dora po më ikë
E unë vetëm shikoj...

Dhe prap jam në Bistricë,
Ende e ndiej atë gjin tonik,
Por s'paku s'mendoj në matematikë,
Viti shkollorë ka marrë fund!
Por edhe vera kalon,
Kurse te kroni përmbi urë,
Emrat gjithnjë qëndrojnë në gurë,
Kurrë nuk do t'na harrojnë!


Më Shumë Këngë Nga Dardan Shkreli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet