Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dardan Shkreli - Mbylli Sytë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbylli Sytë".
3. Video është e këngës "Mbylli Sytë", por nuk këndohet nga Dardan Shkreli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dardan Shkreli - Mbylli Sytë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

30/07/2012

2012-07-29T23:14:23+00:00Mbylli Sytë !

Mbylli sytë – dielli të përendojë
Mbylli sytë mos lejo t'na kalojë
Këtë këngë këtë natë
Zoti le ta zgjatë
Të jetojë sa unë e ti!

Mbylli sytë – ushtri e re po zbarkon
Mbylli sytë si hije parakalon
Në rrugë për Babillon
Lufta po fillon
Janë mbledhur fise e kuvendojnë!

Mbrëmë dhe një Elenë më shumë
Ulpianë e Kartagjenë - bëra shkrum!
Mbretërinë që s'e doje
E jap për një Kalë Troje
Do t'jem unë sa t'jesh dhe ti!

***
Hesht daullet sikur lajmërojnë
Hesht vdekjen n'konak ma ftojnë
Luftë e tretë bot’rore
N’buzët e tua prore
Diell akoma s' agon!

Mbylli sytë – me diellin përenduar
Mbylli sytë s'mbet bes' n' bes' për t' besuar
Librin e historisë
Tjer't ma kan' qëndisë
Zemërplasur i mbylli sytë!!!


Më Shumë Këngë Nga Dardan Shkreli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet