Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Dardan Shkreli - Liria  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

04/06/2015

2015-06-04T00:58:38+00:00Pluh’ri i Prishtinës, tymi i Obiliqit,
Qenjtë endacak, që asishen mbas kafiqit
M’ bëjn nervoz
M’ bëjn nervoz

Baba me dur n xhepa, m’tha shko djali jem n kyrbet
Le shkollën rahat, ik lahper o çka po pret!
Mos m’bo nervoz
Mos m’bo nervoz

Se lo bab une vendlindjen, çka po thu a t’kan lon ment,
Po për çka leshin ke luftu, për mu a për naj hajn të trent,
E mos m’ bo nervoz
O mos m’ bo nervoz

Ref:
Bab mos u dëshpro, n çdo mahall jon tri budall,
Mandej ktu e kom Lirinë, ma t mirën çik n mahall
Pra pa nervozë

Ec rrugve të Prishtinës, prej kafiqit në kafiq,
Po Lirin spo muj e gjej, as n’Kaçanik as n’Kullë as n’Kçiq
Bohna nervoz
Bohna nervoz

Lirinë e ka lshu toka, o njerz jem ka bohem horr!
A ma pa kush Lirin, o kush osht ka ma keqpërdor,
O jom nervoz,
Jom shum nervoz.

Ref:
Kthemani Lirinë, se fort ka nis o me m marr malli,
E kur un bohna nervoz, vi e marr vet e në fund ju kalli
Hiç pa nervoz
Kom me ju sos!


Më Shumë Këngë Nga Dardan Shkreli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet