Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dardan - Wer Macht Para 2

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Wer Macht Para 2".
3. Video është e këngës "Wer Macht Para 2", por nuk këndohet nga Dardan.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dardan - Wer Macht Para 2  (Feat. Eno)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Sorry"

Komente

2 🔥

20/06/2019

2019-06-20T20:58:19+00:00[Dardan]
Hypnotize, Alles oder nix

Schreibe paar Zeilen und ficke den Markt
9 mm, schicke dir dein Ticket ins Grab (pow, pow, pow, pow)
Mister Dardy im Porsche Spyder
F-Type, S-Line, Digga, oder Maybach (rrah)
Streck Weiß [?], mach' die Kohle einfach
Ficke gleich dein'n Hype, du kleiner Hosenscheißer (rrah)
Mach bitte nicht auf extravagant
Bester im Land, kiffe mein Mexican Skunk (bow, bow)
Motherf**ker, lade meine Chesterfield Gun
Komme in der [?], überhole diese Penner wie ein Panzer
[?]
Immer noch Fly wie en Rastafari
Immer noch bleib' ich Mister Dardy

[Hook: Dardan & Eno]
Es, das Emblem, sagt mir, wer macht Para?
Stapel' Es, Bares zähl'n, sagt mir, wer macht Para?
Sagt mir, wer macht Para? Sagt mir, sagt mir, wer macht Para?

[Eno]
Schreibe paar Zeilen, ch-pfuh auf wen du kennst
Zieh' die Scheine in der Hilton-Residenz
Am Tag zehn Mille, lebe die Scarface-Filme
Der gefürchtete Cousin

Stapel' die Bündel, die Scharfe am Gürtel
Sie macht *klick*, du rennst
Xmerta im Würgegriff, hacke es, stückel' es
Auch wenn es Sünde ist, es muss weg
Kauf' für Mama eine vollbesetzte AP, AP
Akhi, wer macht Para? Wer macht Flous?
Wer macht Money, Money?
Kafa Lesh [...]

[Dardan]
[...] Para á la Bill Gates (Bill Gates)
Ich mach' den Scheiß für die Familie, Digga, fick Fame

[Hook: Dardan & Eno]
Ah, Sippi, sagt mir, wer macht Para á la Maradona? (Maradona)
Früher noch mit Steinen und ein'n Wasserkocher (Wasserkocher)
Sagt mir, wer macht Para á la Maradona? (Maradona)
Heute schmeckt das Leben süß, so wie Panna Cotta (Panna Cotta, brr)
Stapel' Es, Bares zähl'n

[Dardan]
Kappe drauf, raste aus, baller wieder wie 'ne Panzerfaust
Spiele mit den Bullen wieder Katz und Maus
Lade nach: „Hol die Kasse raus!“

[...]


Më Shumë Këngë Nga Dardan:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet